AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Deva Küresel Ölçekte Sağlıklı Yarınlar için Çalışıyor!

Turkishtime Dergi

Sürdürülebilir başarı ve rekabet gücü için Ar-Ge son derece önemli. DEVA’nın sürdürülebilir başarısının temelinde de Ar-Ge’ye verdiğimiz önemin etkisinin büyük olduğunu düşünüyoruz.

DEVA Holding olarak, küresel ölçekte sağlıklı yaşama herkesin erişebilmesi amacıyla, yenilikçi ve farklı ürünleri yüksek kaliteli bir deneyim ile sunma, rekabet ettiği alanlarda dev ilaç markaları yaratarak ilk tercih olma hedefinde hızlı adımlarla ilerliyor; sunduğumuz yeni tedavilerle, her sene ürün çeşitliliğini zenginleştirerek fark yaratıyoruz.  

Tüm Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarımızı DEVA’nın Ar-Ge oluşumu olan DEVARGE Merkezi altında yürütmekteyiz. Alanında uzman Ar-Ge ekiplerimiz son teknoloji ile donatılmış laboratuvarlarımızda yeni form ve ürünler geliştirirken, diğer yandan saygın üniversiteler ile iş birliği yapıyoruz. 

Ülkemizin ilaç harcama bütçesine olumlu katkıda bulunmak üzere geliştirdiğimiz maliyet etkin tedavilerde Ar-Ge’nin stratejik öneme sahip olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda, 2021 yılında ciromuzun yaklaşık yüzde 8’ini Ar-Ge’ye ayırdık. Ayırdığımız önemli kaynak ve Ar-Ge çalışmalarımızın bizi daha da ileriye taşıdığına inanıyoruz.

Diğer yandan, Ar-Ge çalışmalarındaki başarılarımız neticesinde son yıllarda birçok ödülün de sahibi olduk. 2015 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 4. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde ilaç sektörünün en iyi Ar-Ge merkezine sahip ilaç şirketi seçildik. 

İlaç ve eczacılık sektörünün en prestijli ödüllerinden olan Altın Havan’a da 3 kez layık görüldük. Son olarak, Kimyagerler Derneği tarafından düzenlenen 10. Uluslararası İlaç Kimyası Kongresi’nde “Ar-Ge Harcamalarına Göre En Fazla Harcama Yapan İlaç Firması” ve “Ar-Ge Merkezinde Yürütülen Proje Sayısına Göre En Fazla Proje Yürüten İlaç Firması” kategorilerinde birincilik ödüllerine layık görüldük.

Philipp Daniel Haas
Yönetim Kurulu Başkanı, DEVA