AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Doğuş Bilgi İşlem ve Teknoloji Hizmetleri Geleceği Tasarlıyor, Başarıyı Paylaşıyor, Sektöre Yatırım Yapıyor!

Turkishtime Dergi

2021 yılında blockchain odağında faaliyete başlayan Urla Teknopark ofisimizde Ar-Ge çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Doğuş Teknoloji olarak 2012 yılında Doğuş Grubu şirketlerine bilgi teknoloji alanında değer yaratma heyecanı ile kurulduk, 2018 yılında Doğuş Grubu dışındaki markalara da bilişim teknolojisi alanında hizmet vermeye başladık. 500’ün üzerinde çalışanımızla odağında “insan” olan, genç kadromuzla birlikte tutkuyla yeni teknolojilerin peşinden koşan, çevik ve güvenilir çalışma kültürümüzle bilişim sektöründe ilklere imza atan şirketlerden olmaya devam ediyoruz. Uzmanlık alanlarımız arasında; iş süreçlerinin otomasyonu, raporlama, güvenlik ve diğer nedenlerle ortaya çıkan iş ihtiyaçlarının analizi sonucunda belirlenen yazılım ve bilişim sistemi taleplerinin tasarlanması, geliştirilmesi, kurulması, bakımlarının sağlanması, güncellemelerinin yapılması ve sorunlarının giderilmesi yer alıyor.  

2017 yılından beri Türkiye’nin sayılı Ar-Ge merkezlerinden biri olarak sektörlerin ihtiyaçlarını proaktif yöntemlerle tespit edip, teknolojik bilgi birikimi, deneyim ve yüksek nitelikli iş gücünü birleştiriyor, mevcut ihtiyaçlara üst düzey çözümler sunan ürünler geliştiriyoruz. 

ML & AI, servis/hizmet tasarımı, veri ofisi, veri dönüşümleri ve hizmetleri, danışmanlık, bulut teknolojisi, IoT, robotik süreç otomasyonu (RPA), Web/Mobil platform geliştirme ve blokzincir (Blockchain) alanlarına odaklanan Ar-Ge Merkezimizde hem araştırma-geliştirme faaliyetlerini yürütüyor hem de Türkiye’nin inovasyon çalışmalarına katkıda bulunuyoruz. 

2021 yılı itibariyle 224 Ar-Ge personelimiz ile bu odak alanlarında proje çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ar-Ge şirketleri, girişimciler, üniversiteler ve çözüm ortakları ile iş birliği içerisinde gelişen ekosistemde servis ve ürünlerimizin değerini sürekli yükseltmeye odaklanıyor, Doğuş Teknoloji olarak 2022’de de yerli ve yabancı iş birlikleri ekosistemimizi diğer Ar-Ge şirketleri ve üniversiteler ile güçlendirerek çalışmalarımıza devam etmeyi hedefliyoruz.

Utku Çolak
Ar-Ge Direktörü, Doğuş Teknoloji