ARGE 250


10 CEO'nun başarıya giden yoldaki günlük alışkanlıkları

Her CEO başarı için farklı bir alışkanlık ediniyor. ancak hepsinin ortak bir yanı var. O da süreklilik. İşte 10 CEO'nun başarı için önerileri:
1) Raaja Nemani - Bucketfeet
"Her gün yeni bir şey deniyorum. Beni rahat olduğum alandan çıkaracak farklı bir şey yapmaya çalışıyorum. Eğer 2008 yılında Brezilya'ya tek yön gidiş bileti almış olmasaydım, hiç bir zaman iş ortağımla tanışamazdım"

2) Dan Teran - Managed by Q
"Kötü günleriniz olmasın. Her gün zor geçebilir ama kötü bir gün geçirmek tercihtir"

3) Michael Bruch - Willow
" Trendleri takip edin. Her gün 2 saatimi twitterın teknoloji gündemini takip ederek geçiriyorum. Başkalarının ne yaptığına takıntılı olmak iyi bir şey değil ama bunlarla ilgili bilgi almak çok önemli"

4) Liat Zakay - Donde Fashion
" Olabilecek her toplantıya katılmaya çalışın. İyi bir tavsiyenin nereden geleceği hiç belli olmaz"

5) Zach Supalla - Particle
" Sürekli araştırma yapın. Her zaman yeni şeyler deniyorum ve çalışma sistemimi değiştiriyorum. Takımımı yönetmek için sürekli yeni yöntemler arayışı içerisindeyim"

6) Kegan Schouwenburg - Sols
" Çok büyük birine mail atmaktan sakın korkmayın. Eğer siz ihtiyaçlarınızda ve önerilerinizde yeterince açık olursanız, çoğu insan görüşlerini paylaşır ve yardımcı olmaya çalışır.

7) Andy Bailey - Petra
"Dakik olmak önceliğiniz olsun. Geç kalmak güvenilirliğinizi azaltır. Bu da size duyulan saygııyı kaybetmenize neden olur"

8) Herbert Moore - WiseBanyan
" Kendinizin yapmak istemeyeceği bir işi başkasından istemeyin. Sizin sıkıcı işleri de yapıyor olmanız, takım için iyi bir motivasyon kaynağı olacaktır"

9) Lydia Gilbert - Dia&Co
" İyi liderlerin röportajlarını ve konuşmalarının olduğu videoları izleyin. Her akşam hayran olduğum bir kişinin konuşmasını izlerim. Gerçekten çok faydalı dersler alıyorum"

10) Matt Lautz - Corvisa
"Sende olmayan yeteneklere sahip insanlarla çalış. Her konuda en iyi olamazsın. Eksik noktalarını bilip güçlü yönlerini daha faydalı hale getirebilmek için takımını kendini çok iyi tanıyarak kurman gerekir"