ARGE 250


irem sertbaş

Bilkent Cyberpark, gençlerin girişimcilik becerilerini geliştirmeleri ve uluslararasılaşmaları için düzenlediği "Get In The Ring Ankara" ile Türkiye ölçeğinde fikir sahiplerini ve yatırımcıları bir araya getiriyor.

Uluslararası bir organizasyon olan ve girişim fikirlerini sıra dışı konseptte buluşturan "Get In The Ring"in bu yılki jürisinde teknoloji tabanlı girişim fikirlerine yatırım yapmayı amaçlayan MOVECA da yer alıyor.

Get In The Ring’de girişimciler, gerçek bir boks ringine çıkıp karşısındaki rakipten daha iyi yanıtlar vermeye çalışarak hem seyircinin hem de jürinin gözüne girmek için mücadele edecek. Müsabakalar sonunda birinci seçilen girişim, Lizbon’daki finallerde farklı ülkelerin katılım sağladığı uluslararası ölçekteki etkinlikte buluşacak.

Bu farklı etkinlikte olmaktan gurur duyduğunu belirten MOVECA Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kırkıncıoğlu: “Kıymetli fikirlerin yanı başında olmak oldukça heyecan verici. Bir de proje sahiplerinin hararetle fikirlerini savunduğunu ve hayalinin peşinden koştuğunu görmek tarif edilemez. Elbette biz orada sadece bir değerlendirme yapmayacak, fikrin gelişmesi için heyecanlı arkadaşlara elimizden geldiğince yol gösterici olacağız.” dedi.

Etkinlikte yatırımcılar ve start-up'lar bir araya gelecek