ARGE 250


Aile şirketleri TAİDER'in çatısı altında birleşti

Samet Öztürk

Türkiye'nin birçok ilinden 40'ın üzerinde aile şirketi bir araya gelerek, Aile İşletmeleri Derneği'ni (TAİDER) kurdu.

Yapılan açıklamaya göre, aile şirketleri için dinamikleri anlamak ve başarılı yönetilmek, gelişim, organizasyon, kurumsallaşma, sürdürülebilirliği sağlamak gibi konularda bilgi üretmek, en güncel eğitimleri edinmek ve deneyimleri paylaşmak amacıyla faaliyete başlayan TAİDER, 40'ın üzerinde şirketin katılımı ile kuruluş aşamasını tamamladı.

Türkiye'nin birçok ilinden aile şirketlerinin katılımı ile kurulan dernek, aileler arası iş birliği, dayanışma, paylaşım ve iletişim ağı yaratmayı hedefliyor.

-İlk yönetim kurulu belirlendi

TAİDER, İzmir'de gerçekleştirdiği kurucular toplantısında, yönetim kurulunu seçti. Yönetim Kurulunda, Şerife İnci Eren (İnci Holding), Meral Ekmekçioğlu (Kilsan), Şükrü Ünlütürk (Sun Tekstil), Seyda Akdurak (Söke Değirmencilik), Fahrettin Gülener (Er Metal), İrem Oral (Odak Group), Uğur Paksoy (Turunçgil Ziraat) yer aldı.

TAİDER'in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Şerife İnci Eren, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ''Bizler ve ortak değerleri paylaştığımız aile şirketi sahibi dostlarımız, ülkemizdeki aile şirketleri arasındaki deneyimlerin paylaşılması için fırsatlar yaratmak üzere gönüllü olduk. Ülkemizde aile şirketlerinin kurumsallaşması ve sürdürülebilir büyümesini destekleyerek, kalkınmamıza katkıda bulunmayı amaçlamaktayız'' dedi.