AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Akbank'ın yarı yıl karnesi

Zehra Tike

Yatırımcıların ve müşterilerin tasarruflarını artırmaya teşvik eden çalışmalarının Akbank’ın mevduat yapısını daha da güçlendirdiğini belirten Binbaşgil, toplam mevduatlarının yılın ilk yarısında sektörün üzerinde bir büyümeyle 86 milyar TL’ye ulaştığını söyledi.

“Teknolojide trendleri belirleyen uygulamalara imza atıyoruz.”

Türkiye’de öncüsü oldukları dijital bankacılık alanındaki çalışmaları yeni bir proje ile bir adım daha ileri taşıdıklarına dikkat çeken Binbaşgil, “Teknoloji de trendleri belirleyen uygulamalara imza atıyoruz. Bir süre önce tanıtımını yaptığımız ‘Akbank Direkt’ ile banka müşterisi olmanın ve banka değiştirmenin önündeki zorlukları ortadan kaldırdık. Bu yeni projemizle hiç şubeye gitmeden Akbanklı olmak ve daha sonra da internet ve mobil uygulamalar sayesinde bankamızın hizmetlerinden yararlanmak artık mümkün. Akbank Direkt’i kullanan müşteri sayısı ilk altı ayda %23 artarak 1,4 milyon kişiye ulaştı. Mobil teknolojilere yatırım yapmaya, yeni ürün ve hizmetlerimizle müşterilerimizin olduğu her yerde yanlarında olmaya devam ediyoruz. Bugün Akbank müşterilerinin 1/3’ü şubelerimize uğramadan işlemlerini alternatif dağıtım kanallarımız üzerinden gerçekleştiriyor” dedi.

“Kalıcı liderlik yolundaki çalışmalarımız, uluslararası platformlarda da ödüllendiriliyor.”

Sağlıklı ve kârlılık içinde büyümeye odaklandıklarını vurgulayan Binbaşgil, “Strateji, altyapı, verimlilik ve teknoloji konularına önemli zaman harcıyoruz, bu alanlarda yatırımlarımıza devam ediyoruz. Kalıcı Liderlik yolundaki çalışmalarımız, uluslararası platformlarda da ödüllendiriliyor. Global Banking and Finance Review 2012 yılı "Bankacılık Ödülleri" değerlendirmesinde Akbank'ı üst üste 2. kez "Türkiye'nin En İyi Bankası" seçti. Retail Banker International ise Akbank’ı “Best Use of CRM in Marketing” – “Pazarlama Faaliyetlerinde En İyi Müşteri İlişkileri Yönetimi Sistemleri Kullanımı” kategorisinde “Dünyanın En İyi Bankası” ödülüne layık gördü.” dedi.

“İlk yarıdaki yüksek performansın arkasında Akbanklıların enerjisi bulunuyor.”

16 binin üzerinde Akbanklı’nın “Kalıcı Liderlik” yolunda kenetlendiğini ve sektörün oldukça üzerinde bir performans sergilediğini ifade eden Binbaşgil, “Müşterinin tercih ettiği banka olmamızın arkasında öncü uygulamaları kullanıma sunan, işinin uzmanı Akbanklıların enerjisi bulunuyor. Çalışanlarımızın sektörde farklılık yaratacak yeni başarılara imza atacağına inancımız tam. Başta en kaliteli hizmet anlayışıyla müşterilerine kalıcı değer yaratmayı hedefleyen çalışanlarımıza olmak üzere tüm müşterilerimize ve hissedarlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.