ARGE250


Arena Bilgisayar'dan Value ve Volume açılımı

Türkiye teknoloji ürünleri sektörünün en yaygın dağıtım şirketleri arasında gösterilen Arena Bilgisayar, geçtiğimiz altı ayda yapılanma ve hazırlık süreci tamamlanan 'iş ortaklarının kamu ve kurumsal projelerinde katma değerli hizmetler' ilkesiyle çalışan 'Arena Value' ile 23 yıldır uzman hizmet verdikleri son kullanıcı ürün grupları dağıtımında Arena Volume'ü hayata geçirdi.

Arena Bilgisayar Genel Müdürü Okay Nasır Arena Value ürün grubuna ilişkin "Kurumsal pazardaki iş ortaklarımıza güçlü bir tedarikçi olmayı hedefleyerek, hızlı karar alma gerektiren, pazar dinamikleri farklı, katma değerli ürün grupları ve satış kanalları için çevik bir organizasyon yapısına sahip Arena Value, sektör beklentilerine göre şekillenmiş yeni bir iş modeli" dedi.

Ortakların müşterileri de danışmanlık alabilecek

İş ortaklarına eğitim, satış öncesi destek, satış sonrası destek, servis, kurulum ve danışmanlık alanlarında geniş çaplı bir hizmet ağı sunmayı hedefleyen Arena Value, yüzde 80’i mühendislerden oluşan uzman kadrosu ile, talep halinde  iş ortaklarının müşterilerine de danışmanlık ve eğitim hizmeti sağlamayı planlıyor.

Son kullanıcı ürün grupları dağıtımında, Arena Volume çatısı altında aynı odak ve özenle, en yeni teknolojileri en uygun maliyetlerle sunmayı hedeflediklerini aktaran Nasır, "Alternatif finansal çözümler ve lojistik hizmetlerimiz ile iş ortaklarımızla çalışmamızı, işbirliğimizi daha da büyüterek devam ettirmeyi hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Kurulduğu 1991 yılından bugüne, bilişim sektöründe birçok uluslararası markanın Türkiye pazarında başarıyla yer almasına ve son kullanıcıya ulaşmasına aracılık eden Arena, geçtiğimiz yıl ise iki yatırımını hayata geçirmişti.

Katma değeri yüksek olan hizmet ve çözümler alanlarına odaklanan Arena, 2008 yılından beri sektörün danışmanlık, ileri düzeyde eğitim, sistem kurulumu ve güvenliği alanlarında faaliyet gösteren danışmanlık şirketi olan ADEO Bilişim’e hissedar olarak yatırım yaptı. Ayrıca elektronik güvenlik sektörünün lider firması olma misyonu ile yola çıkan, zayıf akım tedarikçisi Sensonet Teknoloji'nin kurulması ve faaliyetine başlamasını sağladı.

Geçtiğimiz yıl yapılan iki yatırım

Her iki yatırım da faaliyetlerini, profesyonel yönetim organizasyonları ile 2013 yıl sonu ve 2014 yarı yıl hedeflerine paralel ve Arena konsolide sonuçlarına katkı yaparak sürdürdüler.

Nasır sözlerine şöyle devam etti: "Nisan 2014 itibarıyla, son kullanıcıya giden ürünlere ait dağıtım tecrübemizin yanında, iş ortaklarımızın kamu ve kurumsal projelerinde, klasik marka distribütörlüğü sorumluluğumuza ek olarak yazılım, donanım ve servis ile satış öncesi ve sonrası danışmanlık, demo, teknik destek ve eğitim imkanları sunmayı hedeflediğimiz bir kurgunun temellerini attık."

Arena'nın amacının tedarikçi ve bayilerinin teknoloji ürünlerini etkin ve verimli olarak tüketiciye ulaştırabilecekleri bir hizmet platformu sağlayarak yatırımcı değerini artırmak olduğunun altını çizen Nasır, "Arena, 400’den fazla dünya markasının ürünlerini 7 bin 500’ün üzerinde aktif satış noktası aracılığıyla tüketiciye ulaştırıyor. Dell, Hewlett Packard, Acer, EMC, Microsoft, Philips, Seagate, Gigabyte, Symantec, SanDisk, Sony, Wyse, Xerox, Lexmark, Verbatim, Airties, Viewsonic, Probook ve Oki Arena’nın pazara sunduğu markaların bazılarıdır" yorumunu yaptı.