ARGE 250


Atos ve Huawei’den işbirliği

irem sertbaş

Bilgi teknolojileri alanında Avrupa’nın lider IT hizmetleri şirketi Atos, bilgi ve iletişim teknolojisi (ICT) çözümleri tedarikçisi Huawei ile büyük bir işbirliğine imza attı. Hızla gelişen telekom pazarına yönelik çözümler geliştirmek için bir araya gelen iki dev isim, dünya genelinde faaliyet gösteren telekom operatörlerini hedef alıyor.

İki şirket arasındaki ortaklık sonucunda telekom sektörünün IT servis sağlayıcılarının lider isimlerinden Atos, portföyünü en ileri teknolojiyle güçlendirme şansını yakalayacak. Sektöre hem yazılım hem de donanım alanında çözümler üreten Huawei ise IT ve dış kaynak hizmet imkanlarını genişletebilecek.

Müşterilere rekabetçi avantajlar

Telekom pazarına büyük katma değerler sağlayacak bu işbirliği, özellikle global çapta hizmet veren operatörlere rekabet gücünün yanı sıra maliyet ve zamandan tasarruf sağlayacak.

Müşteriler bu entegre çözümlerle faaliyetlerini ve sundukları hizmetlerinin yanı sıra global işlerini de genişletme şansına sahip oluyor. Sektörün en önemli başlıkları olan online ücretlendirme, faturalama, CRM ve dış kaynak kullanımında da operatörlere yeni çözümler sunuluyor. Müşteriler, sektör standartlarına sahip ve en iyi uygulamalarla entegre edilmiş esnek ve yenilikçi iş modelleriyle sunulan çözümlerden faydalanabilecekler.

Atos Telekom Sektörü Başkan Yardımcısı Bruno Fabre, “Huawei kendi alanında pazar lideri olarak telekom sektöründeki müşterilerine maliyet avantajı sağlayan yazılım, donanım ve sistem çözümleri sağlıyor. Atos olarak biz de sunduğumuz hizmetlerle birlikte müşterilerimize rekabet güçlerini artıracak değerli katkılar sağlamayı sürdürüyoruz. Bu işbirliği aynı zamanda, telekom sektöründe ayak izimizi genişletme stratejimiz doğrultusunda atılmış önemli bir adım” dedi.