ARGE 250


Avrupalı Allgeier, Ortadoğu’ya Türkiye ile açılıyor

Zehra Tike

Allgeier SE Başkanı Carl George Dürschmidt, Oxygen Consultancy Yönetim Kurulu Başkanı Çağrı Alkaya ve Genel Müdür Tolga Bilgin satın almayla ilgili olarak düzenlenen toplantıda basının karşısına çıktı.

Satın almayla ilgili süreci değerlendiren Başkan George Dürschmidt, Oxygen’ın satın alınmasının Türkiye’de güçlü ve öncü Allgeier portföyünün geri kazanımı için bir başlangıç noktası olduğunu söyledi. Uzman IT personeli seçimi ve alımı alanında öncü bir marka olan Allgeier’in global pazarda seçtiği ülkenin 75 milyona yaklaşan nüfusuyla Orta Doğu‘ya açılan bir kapı olan Türkiye olduğunu belirten George Dürschmidt şöyle konuştu;

Oxygen’ı Türkiye’de daha fazla pazar payı elde etmesi için destekliyoruz. Oxygen daha güçlü bir pazar pozisyonu elde edebilmek için daha çok satın almaya ihtiyaç duyuyor. Allgeier için bu işlem global arenada önemli büyüme gösteren pazarları ele geçirmek için stratejik bir adım. Oxygen ve Türkiye pazarı Orta Doğuya açılan bir kapı. Oxygen oldukça rekabetçi bir takıma sahip: Oxygen’ın kurucularının ve yönetiminin ileri seviyede sahip olduğu pazar ve endüstri bilgisi bizim için önemli. Ayrıca batı Avrupa ve Hindistan’daki kapsamlı kaynaklarımızı Türkiye’deki projeler için de kullanmayı ve Avrupa’daki projeler için Oxygen’in veri tabanından yararlanmayı düşünüyoruz.

Oxygen Consultancy Yönetim Kurulu Başkanı Çağrı Alkaya ise gelişme hakkında şunları söyledi: “ Oxygen Consultancy, on yıldan fazla süredir, ülkemizde en fazla insan kaynağı ihtiyacı olan sektörlerde katma değerli işe alım hizmetleri sunuyor. Bu sayede, ülkemizin yanı sıra, Orta Asya, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Yakın Doğu’daki önde gelen bağımsız işe alım firmaları arasında önemli bir yer edindik. Şimdi sıra, uluslararası bir kuruluşla birlikte, konumumuzu yatay ve dikey yönde güçlendirip işe alım ve 'outsourcing' alanlarında, en alt kademeden orta düzey yöneticiye kadar, her pozisyonda ihtiyaca özel hizmetler sunarak, yerel ve bölgesel ağırlığımızı arttırmaya geldi.”

Oxygen yönetiminin Allgeier Grubu içinde sinerji yaratacağını belirten Alkaya, “Oxygen Consultancy; Allgeier Grubu’nun gücüyle ve sunduğu hizmet yelpazesiyle, mevcut hizmetlerini yaygınlaştıracak, yerel ve uluslararası müşterilerin ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayacak ve kendi alanını genişleterek faaliyetlerini arttıracaktır. Bu anlaşma sayesinde, Allgeier Grubu global müşterilerine daha büyük bir bölgede hizmet sunabilecektir.” dedi.

Allgeir SE Başkanı Carl George Dürschmidt, Oxygen Consultancy Yönetim Kurulu Başkanı Çağrı Alkaya ve Genel Müdür Tolga Bilgin protokol imza töreni sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.