ARGE 250


Bedava yabancı dil eğitimi veren en iyi 7 site

İngilizceden Çinceye kadar bir çok yabancı dili İnternet üzerinden öğrenmek mümkün. İşte hızlı ve etkili biçimde yabancı dil öğrenmek isteyip, para harcamak istemeyenler için 7 site:
1) Duolingo
Konuşma, dinleme ve telaffuz ve testlerin yer aldığı site de İspanyolca ve Fransızca gibi Avrupa dillerini öğrenebiliyorsunuz. Site çeviri yaptırarak yeni kelimeleri ezberlemenize yardım ederken, ne kadar süredir denediğinizi kaydederek gelişme sürecinizi de gösteriyor.
2) BBC Languages
BBC Languages'te bir çok oyun, video ve kursa ulaşmak mümkün. 40 dan fazla dilde eğitim veren site yeni bir dil öğrenmek isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir adres.
3) Memrise
Karşılıklı müsabakalar düzenleyerek dil öğretmeyi hedefleyen site ana dilinizi baz alarak size özel bir eğitim modeli yaratıyor. Sitede 200 dil yer alıyor.
4) Livemocha
Site videolar ve online sınıflar üzerinden eğitim veriyor. Livemocha'yı ilginç kılan ise öğrenmek istediğiniz dili ana dili olarak konuşan insanlarla sitede tanışıp konuşabiliyor olmanız. Ancak bir defaya mahsus olmak üzere 100 dolar ödeme yapmak zorundasınız. Sitede 35 farklı dil seçeneği yer alıyor.
5) Busuu
Ses kayıtları dinleterek ve yazma egzersizleri yaptırarak dil öğretmeyi deneyen site, ödüllendirme yöntemiyle öğrenciyi teşvik etmeye çalışıyor. Bugüne kadar 50 milyona yakın kişi bu siteden dil öğrenmeye başarmış. Android ve İOS uygulamaları da bulunuyor.
6) Lingualia
Eğitim içeriği diyaloglar, ses kayıtları ve egzersizlerden oluşuyor. Uygulama size bir profil yaratıyor ve bu profil üzerinden kaydettiğiniz gelişmeyi kontrol edebilmenizi sağlıyor. Sadece İspanyolca ve İngilizce eğitimi veriyor.
7) Byki
74 farklı dilde eğitim veren site, kelimeleri en kolay ve hızlı şekilde öğrenmenizi sağlıyor. Uyguladığı yöntemlerle hafızanızı geliştirmeyi hedefleyen site, bu yönüyle dil bilgisi üzerinden eğitim veren sitelerden ayrılıyor.