ARGE 250


Borsada gong Teknosa için çaldı

Derya Coşkun

Sabancı Holding'in teknoloji perakende şirketi Teknosa, halka arz sürecini tamamladı. Teknosa hisseleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda gerçekleştirilen gong töreninin ardından işlem görmeye başladı.

Teknosa’nın halka arz edilen 12 milyon 650 bin liralık TL değerindeki hisse senetlerinin İMKB’deki ilk işlem günü düzenlenen tören, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul, Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, Teknosa Genel Müdürü Mehmet T. Nane ve İMKB Başkanı İbrahim Turhan’ın gong çalmasıyla başladı.

Talep yüksek
Gong töreni sonrasında Sabancı Holding’in 13 yıl sonra ilk halka arzını gerçekleştirdiğini söyleyen Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Teknosa’nın Sabancı Topluluğu’nun en genç ve dinamik şirketlerinden biri olarak halka açıldıktan sonra da başarılarına devam edeceğini belirterek, “Teknosa başarılı halka arz sürecini yatırımcıların yoğun ilgisi ve bugün İMKB’de işlem görmeye başlaması ile tamamladı. Öncelikle yatırımcıların duyduğu güvene Sabancı Holding adına teşekkür ederim. Teknosa’nın önümüzdeki dönemde İMKB’nin en değerli şirketlerinden biri olacağına inanıyorum’ diye konuştu.

Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul da Teknosa halka arzının tüm Türkiye ve Sabancı Holding için hayırlı olmasını diledi. Sabancı Holding perakende grubunun parlayan yıldızı Teknosa’nın hem büyüme hem de karlılık açısından çok başarılı bir grafik çizdiğini belirtti. Bu başarıyı sağlayan Teknosa yönetim kadrosunu tebrik eden Kurtul, Sabancı Holding’in önümüzdeki yıllarda diğer başarılı şirketlerini de ardı ardına halka açacağını sözlerine ekledi.

Doğru zaman ve konjonktürde halka açıldık
Teknosa hisselerinin borsada işlem görmeye başlaması nedeniyle gururlu ve heyecanlı olduklarını söyleyen Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, Teknosa hisselerine 2.3 kat talep geldiğini anımsatarak Nane, “Doğru zaman ve konjonktürde halka açıldık. Teknosa’nın sürdürülebilir büyümesi karlı bir şekilde vücuda geldi ve şirket artık belli bir olgunluğa ulaştı. Bu halka arz ile hissedarlarımız ve yatırımcılarımız için karlı bir yatırım hedefliyoruz” dedi.