Turkishtime AR-GE 250


"Bu Gençlikte İŞ Var!'' projesinin kazananları belli oldu

Samet Öztürk

Bu Gençlikte İŞ Var! projesinde birinciliği ''Ağır Metal Çöpleri'' projesi kazanırken, ikincilik ödülü ''evarkadasin.com'' projesinin oldu. ''Çevre Dostu Plastikler'' projesi birinci mansiyon ödülüne, ''Gençlik Radyosu Ekibi'' projesi ise ikinci mansiyon ödülüne layık görüldü.

Düzenlenen ödül töreninde konuşan TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, TÜSİAD'ın her şeyden önce Türkiye'nin birçok değerli girişimcisinin katılımlarıyla oluşan gönüllü bir sivil toplum örgütü, daha da net bir ifadeyle bir girişimci derneği olduğunu söyledi.

- 48 üniversiteden 154 proje katıldı

Bu Gençlikte İŞ Var! projesine 48 üniversiteden, 154 yeni iş fikri için başvuru yapıldı. Eleme sürecinden sonra 15 proje belirlendi ve TÜSİAD üyelerinin koçluğunda öğrenciler bu projeleri geliştirdiler.

Yarışmanın birincisi rehberliğini Limak Holding AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Özdermir'in yaptığı, ODTÜ'lü öğrencilerin hazırladığı ''Ağır Metal Çöpçüleri'' oldu.

İkinciliği rehberliğini Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray'ın yaptığı Bahçeşehir ile Bilgi Üniversitesi'nin ortak hazırladığı ''evarkadasin.com'' kazandı.

Üçüncülüğü ise rehberliğini Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Pekarun'un yaptığı Ankara Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı ''Çevre Dostu Plastikler'' ile rehberliğini Doğan TV Holding AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Yalçındağ Doğan'ın yaptığı, ODTÜ ile Marmara Üniversitesi'nin ortak hazırladığı ''Gençlik Radyosu Ekibi'' kazandı.

Birinciye ödül olarak 10 bin lira ve 1 yıl süreyle sanal ofis hizmeti, ikinciye 5 bin lira ve 1 yıl süreyle sanal ofis hizmeti, üçüncüye ise 1 yıl süreyle sanal ofis hizmeti verildi.