ARGE 250


Çin'i anlamak ve Çin ile iş yapmak

Samet Öztürk

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği TÜSİAD'ın "Stratejik İş Geliştirme" birimi olan TÜSİAD Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu DEİK Türk-Çin İş Konseyi, 11 Eylül Salı günü "Çin'i Anlamak ve Çin ile İş Yapmak" başlıklı bir konferans düzenleyecek.

Konferansta, Çin ekonomisinin orta ve uzun vadedeki eğilimleri, Çin'in 12. Beş Yıllık Kalkınma Planı, Çin'in dünya ekonomisini etkileyen iktisadi dinamikleri ile Türkiye'nin Çin'e yönelik ekonomik stratejisine dair detaylar kapsamlı şekilde tartışılacak.

Citibank'ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek konferansın açılış konuşmaları TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, DEİK Türk-Çin İş Konseyi Başkanı Hüsnü Özyeğin ve Çin'in Ankara Büyükelçisi Xiaosheng Gong tarafından yapılacak. Açılış konuşmalarının ardından, TÜSİAD International Başkanı Osman Boyner'in moderatörlüğü ve Citibank Türkiye Genel Müdürü Serra Akçaoğlu'nun sunumuyla açılış oturumu gerçekleştirilecek.

Türk ve Çin iş dünyasından temsilcilerin katılacağı konferans, iki oturumdan oluşacak. TÜSİAD International Başkan Yardımcısı ve DEİK Denetim Kurulu Üyesi Aykut Eken ve DEİK Türk-Çin İş Konseyi Başkanı Hüsnü Özyeğin oturumlara moderatörlük yapacak.