ARGE 250


Citrix Türkiye pazarına giriş yaptı

Turkishtime Dergi

Sanallaştırma, ağ ve bulut bilişim teknolojilerinin tedarikçisi Citrix Systems, İstanbul ofisinin açıldığını ve Mehmet Emrali'nin Türkiye Ülke Müdürü olarak atandığını duyurdu. Citrix, Türkiye’de ofis açarak pazardaki konumunu sağlamlaştırmak, müşterileri ve iş ortakları için daha fazla ve yerinde destek sağlamak istiyor. Şirket aynı zamanda kamu sektöründe artmakta olan faaliyetlerine destek sağlamak amacıyla Ankara'da da bir satış ekibi oluşturdu.

Deneyimli bir yerel ekip oluşuyor

Türkiye ofisinin açılmasıyla ilgili konuşan Citrix'in Doğu Avrupa, Rusya, BDT ve Türkiye'den sorumlu Bölge Başkan Yardımcısı Guenther Brand şunları söyledi: “İstanbul'daki ofisimiz Türkiye'deki kesintisiz büyümemizin ve Citrix ürünlerine artan talebin bir sonucudur. Ofisimiz, sürekli artan müşteri tabanımıza daha yakın olmamızı ve ihtiyaçlarını daha iyi karşılamamızı sağlayacak. Türkiye ofisinin açılması ve Mehmet Emrali'nin Ülke Yöneticisi olarak atanmasının yanı sıra oldukça deneyimli bir yerel ekibin görevlendirilmesinin sanallaştırma, ağ, mobilite ve bulut bilişim alanındaki know-how ile biraraya gelerek konumumuzu sağlamlaştıracağından ve hızla büyüyen Türkiye pazarındaki payımızın artıracağından eminim”

Mehmet Emrali, Türkiye ve Azerbaycan’ı yönetecek

Citrix'in Türkiye ve Azerbaycan'daki satış ve pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacak Mehmet Emrali, önceki görevinde VMware Ülke Müdürü olarak görev yapıyordu. SAP, MBIS, S&T, İstanbul Pazarlama ve IBM gibi sektörün önde gelen firmalarında satış idareciliği görevlerinde bulunan Emrali, Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu.