ARGE 250


Coca-Cola Türkiye’de görev değişikliği

Elif Akın

Coca-Cola International Stratejik Planlama Direktörü olarak İstanbul ofisinden görevine devam edecek olan Beyza Ergen, şirketin 2020 hedefleri doğrultusunda belirlenen öncelikli pazarlara odaklanacak. 2005 yılından beri Coca-Cola bünyesinde çalışan Ergen’in liderliğindeki takım, 2009 ve 2012 yıllarında Coca-Cola sistemi içerisinde verilen ve en prestijli ödüllerden biri olarak anılan Pazarlama Mükemmellik Ödülüne layık görülmüştü.

Coca-Cola Türkiye'de ise, Gazlı İçecekler Genel Müdürlüğü’ne Sedef Salıngan Şahin, Gazsız İçecekler Genel Müdürlüğü’ne ise Can Arcasoy atandı.

Yeni görevinde şirketin 2020 hedefleri paralelinde Coca-Cola, Coca-Cola Zero, Coca-Cola light, Fanta, Burn, Sprite, Gladyatör, Schweppes ve Sensun’dan oluşan gazlı içecekler kategorisine odaklanacak olan Sedef Salıngan Şahin, Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Başkanı Galya Frayman Molinas’a bağlı çalışmaya devam edecek. Coca-Cola ailesine 2003 yılında katılan Şahin, hem Coca-Cola Türkiye, hem de Coca-Cola İçecek şirketlerinde çeşitli görevler aldı. 2011 yılından itibaren Coca-Cola Türkiye Meyve Suları Genel Müdürü olarak çalışan Şahin’in görev yaptığı dönemde meyve suları bölümü, Coca-Cola sistemi içerisinde verilen Pazarlama Mükemmellik Ödülü’ne layık görüldü.

Gazsız İçecekler Genel Müdürü olarak atanan Can Arcasoy ise, yeni görevinde, sorumlu olduğu Cappy, Fuse Tea, Damla Su, Damla Minera ve Powerade ürün grubunun inovasyon stratejilerinin oluşturulması ve pazarlama yönetimini yürütecek. 1993 yılından beri Coca-Cola ailesinin bir ferdi olan Arcasoy, Türkiye Pazarlama Direktörlüğü görevinin ardından 2008 yılında, 90’ı aşkın ülkenin yönetildiği Avrasya Afrika Grubu’na Meyve Suyu Kategori Direktörü olarak atanmıştı. Uzun yıllar boyunca pazarlama alanında inovasyon, ticari stratejilerin belirlenmesi ve tedarik zinciri alanlarında çalışan Arcasoy, kazandığı deneyimleri aktarmak üzere Gazsız İçecekler Kategorisine Genel Müdür olarak döndü. Can Arcasoy farklı pazarlara yönelik iş modelleri üretme, şirket birleşme ve satın alma fırsatları, maliyet-etkinlik yönetimi gibi alanlarda da güçlü tecrübelere sahip bulunuyor.