ARGE 250


Çuhadaroğlu'nu borsaya kim taşıyacak?

Barış Soydan

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama Anonim Şirketi halka arz sürecini başlattı. Halka arz hazırlıklarını sürdüren Çuhadaroğlu süreci Şubat ayında tamamlamayı planlıyor. Halka arz süreci ile ilgili aracılık hizmeti için Deniz Yatırım’la el sıkışan şirket’in Genel Müdürü Kenan Aracı yaptığı açıklamada;
“Çuhadaroğlu, sahip olduğu entegre yapı sayesinde üretimden sistem kurulumuna kadar hizmet veren, külçe halindeki alüminyum hammaddeden mimari ve endüstriyel uygulamalarda kullanılan profil (ara mamül) ve mamüllerin (Interax Ürünleri) üretimini gerçekleştiren köklü ve güvenilir bir kuruluştur. Halka açılma çalışmaları çerçevesinde Deniz Yatırım’la anlaştık. SPK ve Borsa İstanbul’a başvurularımızı yaptık. Borsa’ya yeni bir soluk getireceğimize inanıyoruz.” diye konuştu.

• Halka arzın Şubat ayında tamamlanması hedefleniyor.
• 600’ün üzerinde çalışanıyla, külçe alüminyumdan profil üretimi ve cephe sistemleri uygulamasına kadar tam entegrasyona sahip Çuhadaroğlu halka açılıyor.
• Halka arz geliri ile yatırımlarını tamamlayacak olan Çuhadaroğlu profil üretimi ve cephe sistem uygulamalarında kapasitesini önemli ölçüde artıracak.
• Borçsuz yapısı, istikrarlı büyüme ve karlılığı ile Çuhadaroğlu’nun 2015 yılı dokuz aylık konsolide cirosu 164 Milyon TL, ana ortaklık net karı 18,7 Milyon TL düzeyinde.
• Halka arzda birim pay fiyatı 2 TL, halka açıklığı %26 ve arz büyüklüğü 37 Milyon TL olacak.
• Halka arz sonrasında piyasa değeri 142,5 Milyon TL olacak Çuhadaroğlu için borsada 20 işlem günü süreyle Günlük Alım Emri uygulanacak.