ARGE 250


D-Smart’a taze kan

Turkishtime Dergi

D-Smart’ın hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlardaki büyüme potansiyeli nedeniyle oluşturulan “Özel Projeler ve İş Geliştirme Grup Başkanlığı” görevine Bartu Ülgür atandı.
Yeni görevine 17 Temmuz 2012 tarihiyle başlayan ve D-Smart CEO’su Ali Güven’e direkt bağlı olarak çalışacak olan Bartu Ülgür, iş hayatına 1997 yılında IBM Türk’te Müşteri Danışmanı olarak başladı. Ülgür, 1997–2012 yılları arasında IBM Türk’te sırasıyla; 8 yıl Finans Sektörü Müşteri Danışmanı, 4 yıl Mobil Telekomünikasyon Sektörü Satış Yöneticisi, 2.5 yıl Vodafone Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’nden Sorumlu Müşteri Direktörü görevlerini üstlendi. Bartu Ülgür, D-Smart’a katılmadan önce IBM Türk Telekomünikasyon, Bankacılık, Sigorta ve Kamu sektörlerine yönelik çözümlerin iş-ürün geliştirilmesi üzerine direkt IBM Türk CEO’suna bağlı olarak görev yapıyordu.

1974 doğumlu olan Bartu ÜLGÜR, İstanbul Erkek Lisesi ve Ohio, Salem High School’un ardından 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun oldu. 2010 yılında Warwick Business School’dan MBA derecesi alan Bartu Ülgür, İngilizce ve Almanca biliyor.