ARGE 250


Dünyanın En Pahalı Karavanı

Kurtuluş Ozan Keser

Dünyanın en pahalı karavanı eleMMent Palazzo Dubai'de satışa çıktı. Altın kaplama mega karavanın kendine ait bir terası var. Karavan'ın fiyatı 2 Milyon Pound, yani yaklaşık 6 Milyon TL.

Tabii ki binip salaş bir kamping alanına çekebileceğiniz tipte bir karavan değil bu. Bu sıradışı araç dünyanın en pahalı  karavanı. Bu uzay çağı aracında devasa bir yatak odası, 40 inç plazma televizyon, şömine, ve hatta teras bulunmakta. Bu karavanda yaşayacağınız lüks bunlarla bitmiyor. Bir düğmeye basarak, yerden ısıtmalı, tasarım ışıklandırmalı bir kokteyl bara dönüştürebiliyorsunuz atmosferi. Aracın beyaz altın kaplamalı versiyonu da var.

Elbette aracın Dubai'de üretilmiş olması bir süpriz değil. Petrol zengini şeyhlerin yoğun ilgisini gören bu inanılmaz aracın Orta Doğu çöllerinde seyahatlerinden sonra kendini yıkayabilme özelliği bile olduğu söyleniyor.

Üretici firma olan Marchi Motors sözcüsü şöyle söylemiş; 'İnsanlar innavasyonu farketmekte vakit kaybetmiyorlar ama duydukları heyecan çok nadir kalıcı oluyor'

Böyle bir araç için heyecan duyulmaması, duyulsa da hemen geçivermesi tabii ki hem bizler hem de evren için oldukça faydalı olur diye düşünmeden edemiyor insan.