ARGE 250


E-kitap ile yakınlaşın

Elif Akın

Reeder2’nin en önemli özelliği göz yormayan ekranı. E-ink (e-mürekkep) adı verilen bu ekran teknolojisi, bilgisayar, tablet ve cep telefonlarında bulunan LCD ekranların aksine, kağıttan okuma etkisi yaratarak gözlerin bozulmasını engelliyor. reeder2 sahipleri, binlerce kitabı yalnızca 240 gram içinde taşırken, kitap sayfasından okumanın da keyfini yaşıyor. Üstelik e-ink ekranın okuma hızını ve konsantrasyonu artırdığı da bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek.

Okurken sayfalara not alma, ayraç koyma, satırların altını çizme gibi ritüellerinizi devam ettirebileceğiniz reeder2 ile okurken, aklınıza takılan bir konuyu internette araştırabilir ya da yabancı dildeki bir kelimenin üzerine dokunarak anlamını görebilirsiniz.

Milyonlarca sayfa yalnızca 240 gram
Yüzlerce kitabı yalnızca 240 gram ağırlığındaki bir cihaza sığdırıp tüm kütüphanenizi yanınızda taşımak… Dilediğiniz kitaba, dilediğiniz anda ve dilediğiniz yerde anında ulaşıp okumaya başlamak…Şimdi reeder2 ile tüm bunlar mümkün. Üstelik MS Office ve PDF desteği sayesinde yalnızca kitaplarınızı değil okumanız gereken tüm makale ve benzeri dökümanları reeder2’nize yükleyebilirsiniz.

Daha ucuza, daha çok kitap
E-kitap, bilginin kitlesel yayılımını artırıp hızlandırma anlamında matbaadan dahi daha etkili bir buluş. Üstelik kitapların okura ulaşma süreçlerini kısaltarak, kitap etiketlerine yansıyan basım, depolama, taşıma maliyetlerini ortadan kaldırıyor. Ayrıca kağıt tüketimini sınırlandırarak doğayı korumaya yardımcı olan reeder2 kullanıcıları, cihazın 10 güne varan şarj ömrü sayesinde enerjiyi de verimli kullanmış oluyor.