ARGE 250


En başarılı insanların para ve hayat hakkında söyledikleri

Başarılı insanlar hayat ve para hakkında bazı şeyleri biliyor. Bunlardan bir çoğu herkesin farkında olduğu ama unuttuğu şeyler. İşte dünyaca ünlü girişimciler, yazarlar ve sanatçıların para hakkında söyledikleri:

"Resmi eğitim yaşamanızı sağlar, kendinizi eğitmek size bir servet kazandırır." (Jim Rohn)

"Harekete geçmediğiniz her an para kaybediyorsunuz." (Carrie Wilkerson)

"Fırsatlar bir çok kişi tarafından kaçırılır çünkü işe benzer" (Thomas Edison)

"Birçok insan kendi kazanmadıkları paraları harcıyor, istemedikleri şeyleri satın alarak hoşlanmadıkları insanları etkilemeye çalışıyor." (Will Rogers)

"Kural 1: Asla para kaybetme. Kural 2: 1. kuralı asla unutma."(Warren Buffett)

"Paranın hayatınızı kontrol etmesine asla izin vermeyin, siz onu hayatınızı daha iyi hale getirmek için kontrol edin." (John Rampton)

"Küçük harcamaların bile farkında ol. Küçük bir delik büyük bir gemiyi batırır." (Benjamin Franklin)

"Eğer para bağımsız olmak için tek umudunuzsa, asla ona sahip olmazsınız. Bir adamın tek güvencesi bilgisi, tecrübesi ve yetenekleridir." (Henry Ford)

"Herkez seninle limuzine binmek ister, ama asıl istediğimiz limuzin bozulduğunda bizimle otobüse binecek olanlardır. "(Oprah Winfrey)

"Bilge bir adam parayı aklında tutar, kalbinde değil." ( Jonathan Swift)

"Paraya ve onun satın alabileceklerine sahip olmak iyidir ama bu sırada paranın satın alamayacaklarını kaybetmediğinizden emin olun" (George Horace Lorimer)

"İnsanlar mutluluğu değil parayı kovalıyor. Parayı kovalarsanız ona asla sahip olamazsınız. Olsanız bile mutlu olamazsınız." (Gary Vaynerchuk)

"Para duygulara benzer. Onu da her zaman doğru yolda olduğundan emin olmak için kontrol altında tutmalısınız." (Natasha Munson)

"Başarılı bir girişimciyseniz, büyük bir servete sahip olabilirsiniz. Ancak büyük servet büyük sorumluluk getirir. Benim için sorumluluk yeni işler yaratmak ve fark yaratabilecek konulara yatırım yapmaktır. "(Richard Branson)

"Paranın her şeyi yapabileceğini düşünmeyin. Aksi takdirde para size her şeyi yaptırır." ( Voltaire)

"Paraya sahip olan insanlar ve zengin olan insanlar birbirinden farklıdır. " (Coco Chanel)