ARGE 250


EN ÇOK KAZANDIRAN 40 RESSAM

Ersin Kaplan

Dünya ekonomisi üzerinde dolaşan hayaletler

Büyük Resesyon’un üzerinden altı yıl geçti. Ne gelinen nokta ne de gelecek çok parlak görünmüyor.

 

Toplantı masası analizi

Toplantı masası sadece toplantı masası değildir. Aynı zamanda şirket içi rekabetin sahnesidir.

 

Siz seçin! Cumhuriyet tarihinin en etkili 10 CEO'su

Turkishtime, okurlarının oylarıyla Cumhuriyet tarihinin en etkili 10 CEO’sunu seçiyor.

 

Insta – Pazarlama

Şirketler, sosyal pazarlama stratejilerinde Instagram'a önemli bir yer veriyor. Çünkü mesajlarını yazılı ve görsel olarak hedef kitlelerine etkili bir şekilde iletme imkanı buluyorlar.

 

Devlette 5 yılın en iyi inovasyonları

Eğitim, sağlık, ulaşım, haberleşme vb. kamu projelerinde inovatif yatırımların arttığını görüyoruz. Peki son dönemin en başarılı kamu projeleri neler?

 

Sabancı hızlı büyüyen şirketi neden sattı?

Beş yıl içinde piyasa değeri hızla yükselen ve Türkiye'nin büyümesinin üzerinde pazar payı alan şirketin son dönemdeki hikayesini yaratıcısı Genel Müdür Toker Özcan anlattı.

 

Sisley'den başka markalar da gelebilir

Ünlü denim markası Diesel’in Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Özlenir Grup; JeansLab, Glocal ve Diesel’den sonra Sisley markasını da bünyesine ekledi.

 

İnovasyonun ustasından Türkiye’ye Ar-Ge merkezi

Çorlu’ya 500 milyon dolarlık yeni fabrika kuran 3M Türkiye'nin Genel Müdürü Andrei Holban, Türkiye’deki ilk inovasyon merkezini de kuracaklarını anlattı.

 

Alışverişte son dakikacıyız!

Türkiye'de iki üründen biri plansız satın alınıyor. Kadınların yüzde 47’si, erkeklerin ise yüzde 52’si son dakikacı.

Ve ‘M2M çağı’ bu yıl başlıyor

Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satış Grubu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, M2M teknolojisinin ulaşım, soğuk zincir ve enerjiden başlayacağını anlattı.

 

Yeni Ekonomi Okulu - Büyük Veri

Big Data (Büyük Veri) nedir, ne değildir? Ne işe yarar, kimler faydalanabilir? İşte Big Data'nın 12 soruda büyük resmi...

 

Verimliliği patlatan 15 aplikasyon

Mobil uygulamalar, günümüzde şirketlerin vazgeçilmezleri arasında. Kurumsal sorunlara yönelik geliştirilmiş çok sayıda uygulama bulmak mümkün... İşte çoğu ücretsiz 15 uygulama…

 

Türkiye’ye gelmeyen devler

Amerikalı perakende devi Wal-Mart’tan İtalyan enerji devi ENI’ye, dünyanın en büyük şirketlerinden bazıları ülkemizden uzak duruyor. Peki ne zaman gelecekler?

 

Milyar ciro sınırındaki şirketin sırrı

Kuyum şirketi Karakaş Atlantis'in 'göz kamaştıran' bir öyküsü var... Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Karakaş, “Her yıl yüzde 50 büyüyerek bu noktalara geldik” diyor...

 

İstiyorlarsa ceketimi bile satarım”

EY Kurumsal Finansman Bölümü Başkanı Müşfik Cantekinler, Türk iş dünyasının “Şirketim evladımdır” anlayışından “İstiyorlarsa ceketimi bile satarım” noktasına nasıl geçiş yaptığını anlattı.

 

CFO’nun gündemi

Deloitte yöneticisi Cem Sezgin, Türkiye’nin önde gelen 40 şirketinin CFO’suyla yaptığı röportajları kitap haline getirdi.