ARGE 250


Enmoda.com’da hedef büyük

Turkishtime Dergi

Markafoni’nin, yüzde 75 hissesini satın alarak ortak olduğu Enmoda.com, yenilenerek yoluna devam ediyor. Markafoni Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra ve Enmoda.com Genel Müdürü Timuçin Okdelen’in de katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında bu yenilenme sürecinden ve Enmoda.com’un gelecek vizyonundan da bahsedildi.

Pek çok markayla birlikte Enmoda.com markalı ürünlerin yer aldığı alışveriş sitesinde, sezon ürünleri ağırlıklı yerini korurken indirimli ürünlere de yer veriliyor. Sina Afra ve Timuçin Okdelen’in verdiği bilgilere göre, Enmoda.com’la birlikte 50 markanın ürünlerinin satışa çıktığı sitede gelecek işbirlikçi marka sayısı 150’ye çıkacak. Ürün portföyünün yüzde 30’unun Enmoda.com markalı ürünler oluştururken, private label olan bu ürünler diğer markalardan çok daha uygun bir fiyatla tüketiciyle buluşacak. Tasarımcı ve modacı Mehtap Elaidi’nin imzasını taşıyacak olan bu ürünlerin yılda ortalama satış adedinin %70’ini oluşturacağı tahmin ediliyor. Ve Sina Afra, uzun vadede EnModa.com’un, Markafoni grubu toplam cirosunda yüzde 20-25 arası paya ulaşmayı amaçladıklarını söylüyor.

Enmoda.com’un daha yolun başında olduğunu ifade ederek sözlerine devam eden Afra, sitenin aylık 20 milyon ziyaret aldığını ifade ediyor. Bayram sonrası reklam çalışmaları başlayacak olan Enmoda.com’un 20 milyonun üzerinde ziyaret alacağını belirten Afra, “Enmoda.com’la Türkiye’nin yeni online moda merkezini açmak istiyoruz, zaten Enmoda’yı Türkiye’nin “asos”u yapma hedefiyle yola çıktık” diyor.