AR-GE 250


Erdoğan: Amerika'nın elektronik ürünlerine boykot uygulayacağız

Turkishtime Dergi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin elektronik ürünlerine boykot uygulanacağını söyledi.

Erdoğan, "Dışarıdan dövizle aldığımız her ürünün daha iyisini üretip dışarı satacağız. Amerika'nın elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız. Onların iPhone'u varsa öbür tarafta Samsung var, kendi ülkemizde Venüs var" ifadelerini kullandı.

"Ülkemize yatırım yapmayı düşünenleri daha çok teşvik edeceğiz" diyen Erdoğan, "Bekle gör anlayışıyla üretimi durdurursak, 'ihtiyat' diyerek ticareti aksatırsak, asıl o zaman düşmana teslim duruma düşeriz" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan SETA tarafından ATO Congresium'da düzenlenen "İktidarının 16. Yılında AK Parti Sempozyumu"nda şöyle konuştu:

"Türkiye’ye yönelik açık bir ekonomik saldırı var. Eskiden bu işler daha örtülü dolaylı yollardan yapılırdı. Şimdi bodoslama şekilde üzerimize geliyorlar. Yapabileceğimiz iki şey var. Bunlardan biri ekonomik, diğeri siyasi tavırdır. Ekonominin gerektirdiği teknik tedbirleri aldık, alıyoruz. Hazine ve maliye bakanlığımız ile tüm ilgili kurumlarımız gece gündüz çalışıyorlar, çalışıyoruz. Biz de tüm süreci yakından takip ediyoruz."