Turkishtime AR-GE 250


EY Türkiye, yeni ortaklarla büyümeye devam ediyor

Elif Akın

2014 yılı içerisinde hizmet verdiği Bağımsız Denetim, Danışmanlık, Kurumsal Finansman ve Vergi alanlarında büyüme başarısı gösteren EY Türkiye, özellikle danışmanlık hizmetlerinde gösterdiği yüzde 100’ün üzerinde büyüme performansı ile dikkat çekti. Şirket önümüzdeki dönemde, yeni ortakların da katılımıyla hizmet verdiği tüm alanlarda sektörün üzerinde büyümeyi hedefliyor. 2013-2014 mali yılını yüzde 24’lük bir büyüme ile kapattıklarını belirten EY Türkiye Ülke Başkanı Mustafa Çamlıca, “Gelecek yılki hedefimiz de yüzde 20’lerin üzerinde bir büyüme ile yılı tamamlamak. 2013-2014 mali yılında Türkiye ekonomisi için toplam bir milyon iki yüz yirmi beş bin saatten fazla hizmet ürettik. Gelecek sene ise bu rakamı daha da artırmayı hedefliyor, hedeflerimiz doğrultusunda yönetim kadromuzu güçlendiriyoruz. Bu gelişmeler EY’nin dinamik büyüme sürecinin devam ettiğinin ve geleceğe yönelik hızlı büyüme planımızın önemli göstergeleridir. Yeni ortaklarımız ile global büyüme stratejimiz doğrultusunda müşterilerimiz, çalışanlarımız ve faaliyet gösterdiğimiz çevreler için daha iyi bir çalışma hayatı oluşturulmasına katkıda bulunacağımıza ve EY markasına duyulan güveni daha da güçlendireceğimize inanıyorum” diyor. En güçlü taraflarının çalışanları olduğuna vurgu yapan Çamlıca, bu yıl işe alınacak yeni mezunlar ile birlikte çalışan sayısını 1300’lere çıkarmayı hedeflediklerini belirtiyor.

Türkiye ile büyümeye devam edeceğiz

EY Türkiye yönetim kadrosuna son 3 yılda 15 şirket ortağı katıldığını belirten Çamlıca, “Yakın zamanda yaşanan seçim atmosferinde bile büyüme konusunda kararlı adımlar attık. Türkiye’nin gelecek projeksiyonuna baktığımızda ise olumlu gelişmeler bizleri bekliyor. FED’in tahvil alımlarında azaltma kararını askıya almasıyla birlikte, gelişmekte olan ülkelerdeki yaşanan olumlu hava Türkiye’de de hakim. Cari açığın kapanmasına yönelik atılan adımlarla birlikte Türkiye ekonomisi büyümeye devam edecektir. Tahminlerimize göre Türkiye’deki yıllık geliri 35 bin dolardan fazla olan 8 milyon hane sayısı, 2022 yılı itibarıyla 12 milyona yükselecek. Biz de bu gelişmeler ışığında EY Türkiye olarak gelecek dönemde Türkiye ile birlikte büyümeye devam edeceğiz" diyor.

EY Türkiye yeni ortakları hakkında:

Alper Karaçar: EY Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Bölümü Ortağı

Bilgi teknolojileri, sistem kurulumu ve danışmanlık alanlarında 15 yıldan fazla profesyonel iş tecrübesine sahip olan Alper Karaçar, otomotiv, finansal hizmetler ve enerji sektörlerinde uzmanlaştı. EY’ye katılmadan önce 2πr Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri’nde yönetici ortak, AvivaSa Emeklilik ve Hayat’ta ise planlama ve proje uygulama müdürü olarak çalışan Karaçar, başta sigorta ve bankacılık sektörlerinde olmak üzere birçok kurum ve kuruluşta başarılı projeler yürüttü. Karaçar, İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü mezunu, evli ve bir çocuk babası.

Gökhan Gümüşlü: EY Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Bölümü Ortağı

1997 yılında Andersen Business Consulting bölümünde çalışma hayatına başlayan Gökhan Gümüşlü, daha sonra Accenture'da kıdemli danışman, Peppers & Rogers Group’ta şirket ortağı ve HSBC Türkiye’de grup başkanı olarak çalıştı. Türkiye’de ve Ortadoğu’da birçok finansal kurum için satış ve pazarlama stratejilerinin geliştirilmesinde, CRM uygulamalarının hayata geçirilmesinde rol aldı. Gümüşlü, Global Change Delivery ekibinin lideri olduğu dönemde bankanın dönüşüm programı kapsamında pek çok projeyi başarıyla tamamladı. Gümüşlü, Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu, evli ve bir çocuk babası.

Yaşar Bivas: EY Türkiye Denetim Hizmetleri Bölümü Ortağı

Yaşar Bivas, kariyerine 2000 yılında Andersen İstanbul ofisinde başladı. Özellikle bankacılık ve finans sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerin bağımsız denetimlerinde uzmanlaşan Bivas’ın, AVM yönetimi, hızlı tüketim ürünleri ve eğitim sektörlerinde de çalışmaları bulunmaktadır. 2012-2014 yılları arasında EY Danışmanlık Bölümünde Finansal Risk Hizmetleri çözümlerinin liderliğini üstlenmiştir. TÜSİAD Bankacılık Çalışma Grubu ve İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası üyesi olan Yaşar Bivas, aynı zamanda Sermaye Piyasası Kurulu’nca lisanslı denetçidir ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Yaşar Bivas, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur.