ARGE 250


Fiat Egea'ya Avusturya'dan iki önemli ödül!

Turkishtime Dergi

Tofaş’ın Bursa’da ürettiği Fiat Egea model ailesine Avusturya’dan iki önemli ödül birden geldi.

Avrupa’da Tipo adıyla satışa sunulan Fiat Egea’nın sedan ve station wagon karoserli versiyonları, ÖAMTC (Österreichische Automobil, Motorrad und Touring Club) tarafından düzenlenen yarışmada birincilik ödüllerine layık görüldü.  Fiat, otomobillerin işletme maliyeti ve güvenlik seviyesi göz önünde bulundurularak, 6 farklı kategoride değerlendirildiği bu yıl 5.'incisi düzenlenen Marcus 2017’den 2 ödülle dönerek dikkat çekti.

Fiat’ın kompakt sınıftaki oyuncusu Egea, 2016 yılında yollarla buluşan 47 yeni otomobilin katıldığı ve altı kategoride değerlendirildiği yarışmada iki büyük ödüle layık görüldü. Fiat Egea/Tipo Sedan 1.3 MultiJet II 7 rakibini geride bırakarak, Fiat Egea/Tipo Station Wagon 1.3 MultiJet II modeli de dokuz rakibini geride bırakarak ödüllerin sahibi oldu.

ÖAMTC uzmanları tarafından yapılan incelemelerde, her modelin işletme maliyetleri pratik ve kapsamlı bir formülle hesaplanıyor ve her kategoride aylık işletme maliyeti en düşük olan yeni model ödülün kazananı oluyor. Ödüller verilirken, otomobillerin en düşük işletme maliyetini sunması gibi, belirli güvenlik kriterlerine de sahip olması gerekiyor. “Ezber bozan” sloganıyla ülkemizde otomobilseverlerle buluşan Fiat Egea’nın “iyi bir otomobil aynı zamanda ulaşılabilir olmalı” felsefesi, bu ödüllerle birlikte tekrar taçlandırılmış oldu.