AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Finans Merkezi İhalesi'nin tarihi belli oldu

Samet Öztürk

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi 1. oturumu, 18 Ekim'de gerçekleştirilecek.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın bazı gazetelerde yer alan ihale ilanına göre, ''İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi'' ihalesinin 1. oturumu, 18 Ekim Perşembe günü saat 14.30'da yapılacak.

Daha önce 31 Ağustos tarihinde yapılan ihalenin iptal edilmesi üzerine, ihalenin yenilenmesine karar verildiği öğrenildi.

İhalenin yeniden yapılacak 1. oturumunda kapalı zarf teklif alma ve 2. oturumda pazarlık-açık artırma usulü ile iki oturum halinde iki ayrı günde gerçekleştirilecek.

İhaleye yerli veya yabancı gerçek veya tüzel kişi veya bunların oluşturdukları ortak girişim grupları teklif verebilecek, ancak bu ihale uluslararası bir ihale olmayacak. Konsorsiyum olarak verilen teklifler kabul edilmeyecek. Yabancı istekliler, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nda belirtildiği şekilde ihaleye katılabilecek.