AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Finansbank’tan internete büyük yatırım

Turkishtime Dergi

Finansbank’ın internet şubesi 1,5 yıllık bir çalışma sonucu yenilendi. 300 çalışanın destek verdiği süreçte 12,5 yatırım yapan Finansbank, kişiselleştirme, kullanım kolaylığı, sadelik, ve tasarımı dikkate alarak yeni bir yapı oluşturdu.

Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu’nun da katılımıyla gerçekleşen toplantıda Finansbank’ın internet şubesi hakkında rakamsal bilgiler verdi. Toplam aktif müşterinin yüzde 20’sinin internet şubesini kullandığı Finansbank’ta internet şubesinin yarattığı hacimle bir ayda yaklaşık 5 milyar lira gelir sağlanıyor. 13 milyon işlemin ATM’lerden gerçekleştiği Finansbank’ta aktif müşteri sayısı 4,5 milyona yaklaşıyor.

Finansbank internet bankacılığına ilişkin diğer rakamlar ise şöyle:

Türkiye genelinde Ocak-Mart 2011 ve Ocak-Mart 2012 arasında internet şubelerinin işlem hacmi ortalama yüzde 19 artarken, Finansbank işlem hacmini aynı dönemde yüzde 49 artırdı.

Aynı dönemde Türkiye’de internet şubesi müşteri sayısı ortalama yüzde 12 artarken, Finansbank müşteri sayısı aynı dönemde yüzde 34 arttı.

Sosyal medyada da yer alan Finansbank, Facebook’ta en fazla takip edilen üç banka arasında yer alıyor. Finansbank, sosyal medyayı, müşterileriyle nitelikli ve bilgi amaçlı ilişki kurmak için kullanarak farklılaşıyor.