ARGE 250


Galatasaray ile Yandex'ten işbirliği anlaşması

Samet Öztürk

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Stadı basın toplantı odasında düzenlenen anlaşmanın imza törenine, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, İkinci Başkan Ali Dürüst, İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, Yandex Yönetim Kurulu Başkanı Arkady Volozh, Türkiye Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Bogdan Wisniewski ile Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ katıldı.

Ünal Aysal, törendeki konuşmasında Yandex ile yaptıkları işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Galatasaray, 21. yüzyılda gelişime giden yolda bu tip anlaşmaları kendine yakışan ortaklarla sürdürme eğiliminde ve niyetindedir. Bundan sonra diğer konularda da taraftarlarımıza ve camiamıza yakışan en iyi partnerleri getirme ve bu işbirliklerini geliştirme süreci devam edecektir. Galatasaray taraftarlarını son derece mutlu edecek, muhtelif avantajlar sağlayacak bir arama motorunu onların hizmetine sunuyoruz." dedi.

Mehmet Ali Yançındağ da Galatasaray Kulübü ile yaptıkları anlaşmanın dünyada bir ilk olduğunu dile getirerek, "İlklerin ve enlerin takımı Galatasaray'dır. Galatasaray, Türkiye'ye bir çok ilki getiren Yandex ile dünyada benzeri olmayan bir anlaşmaya imza atarak bugünden itibaren taraftarlarına özel geliştirilmiş bir arama motoru ve internet portalı sunmaya başlıyor. Dünyada bir arama motoru ile bir spor kulübünün böyle bir anlaşma yaptığı daha önce görülmedi. Bu da hepimize ayrı bir heyecan verdi" diye konuştu.

Sarı-kırmızılı taraftarların merak ettikleri tüm soruların cevaplarını ''GSYandex.com''dan bulabileceğini anlatan Yalçındağ, "Çok yakında Galatasaray taraftarlarına 'galatasaray.net' uzantılı e-posta hizmeti de vermeye başlayacağız" ifadelerini kullandı.