AR-GE 250


Garanti ve TOBB, öğrencilerle buluştu

Zehra Tike

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen’in katıldı. Toplantıda, girişimcilik konusundaki ipuçları paylaşıldı, genç girişimcilere sunulan hizmetler anlatıldı, önümüzdeki günlerde farklı üniversitelerde düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgi verildi.

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, “Girişimcilerimizin daha başarılı olabilmesi ve girişimci sayımızın artması için, mevzuat, inovasyon, finansman ve kültürün temelini oluşturduğu girişimcilik ekosisteminin güçlü bir şekilde kurulmuş olması gerekiyor. TOBB Genç Girişimciler Kurulu olarak, 2009’dan bu yana Türkiye genelindeki 6.500 üyemizle, bu konuda çalışmalar yürütüyor, girişimci güçleri her anlamda destekliyoruz. Garanti Bankası’nın sunduğu İşimi Kuruyorum Destek Paketi, bankaların da, bilgi birikimi ve finansman konularında girişimcilerin yanında olduğunun en güzel göstergelerinden. Sektöre örnek olacağına inandığım benzer çalışmaların artmasıyla, Türkiye’de girişimcilik konusu hızlı bir ivmeyle yükselişini sürdürecek. TOBB Genç Girişimciler Kurulu olarak, biz de girişimcilik ekosisteminin gelişmesi adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Genç girişimcilerin desteklenmesini temel sorumlulukları arasında gördüğünü belirten Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, “Yeni ekonomik düzene entegre olmak için, yeni iş alanları yaratacak, inovatif ürün ve hizmetlerle ekonomiyi canlandıracak genç girişimcilere ihtiyacımız olduğu tartışılmaz. Türkiye, genç nüfusuyla, girişimcilik alanında büyük bir potansiyele sahip. Ancak bu potansiyelin etkin değerlendirildiğini söylemek mümkün değil. Bu nedenle, yeni girişimcilerin desteklenmesinde, işletmelerinin kurumsal ve finansal açıdan güçlendirilmesinde, sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulmasında hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Bu anlayışla geliştirdiğimiz İşimi Kuruyorum Destek Paketi, girişimcilere zorlu yolculuklarında destek olacak. TOBB Genç Girişimciler Kurulu’yla birlikte önümüzdeki günlerde yapacağımız üniversite ziyaretlerinde genç girişimcilerle bir araya geleceğimiz, yaratıcı ve yenilikçi iş fikirlerinin hayata geçirilmesinde rol alacağımız için heyecanlıyız. Gerçekleştireceğimiz çalışmalarla, özellikle üniversiteden yeni mezun olan gençlerin yolunu açmak en büyük hedefimiz.” dedi.