Turkishtime AR-GE 250


Geleceğin Kadın Liderleri buluştu

KAGİDER Geleceğin Kadın Liderleri Projesi’nin katılımcısı genç kadınlar, Türkiye’nin lider yatırım bankacılığı hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co sponsorluğunda bir araya geldi.

Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER tarafından 2010 yılında başlatılan ve genç kadınların toplum ve iş hayatındaki konumlarını güçlendirmeyi hedefleyen Geleceğin Kadın Liderleri projesi kapsamında ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü ve KAGİDER Başkanı Gülden Türktan, Diana Misim Fındıkoğlu, Ayşegül Yürekli Şengör, Edibe Taylan, Filiz Yavuz Diren, Cömerd Birced gibi isimler tecrübelerini paylaştılar.

ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü, konu hakkında şunları söyledi: “Kadınlara ve kadın istihdamına destek olmak, ÜNLÜ & Co'nun misyonu çerçevesinde 2014 yılı için belirlediğimiz odak alanlarından biridir. Sosyal ve ekonomik yaşamda güçlü kadınlar, güçlü bir toplumun teminatıdırlar. İş yaşamının tüm basamaklarında bulunmuş bir kadın ve bir anne olarak kadınların sosyal ve ekonomik yaşamda çektikleri zorluklara bizzat tanık olmuş, aynı güçlükleri bilfiil yaşamış bulunmaktayım. Özel sektör ve yasa koyucular, kadınların iş-yaşam dengelerini kurarken karşılaştıkları zorlukları ortadan kaldırma çalışmalarında tam bir iş birliği ve seferberlik içinde oldukları takdirde daha mutlu aileler, daha güçlü şirketler ve daha huzurlu bir toplum göreceğimizden eminim.”

"Bugüne kadar 325 genç kadını programa dahil ettik"

KAGİDER Başkanı Gülden Türktan ise Geleceğin Kadın Liderleri projesini genç kadınları iş hayatına hazırlamayı, onların yetkinliklerini ve profesyonel iletişim ağlarını artırarak iş hayatına güçlü bir başlangıç yapmalarını hedefleyerek kurguladıklarını ifade etti. Türktan "KAGİDER olarak istihdama giren, finansal kaynağını ve birikimini yapan, sosyal sermayesini de oluşturan kadınların girişimcilik hikayelerinde başarılı olacaklarını savunuyor ve de bunu gözlemliyoruz" derken proje kapsamında Türkiye genelinde başarı potansiyeli yüksek, üniversiteden yeni mezun genç kadınları iş hayatına hazırlamak amacıyla kişisel gelişim, sektörel bilgi, iş yaşamı dinamikleri ve kariyer planlaması konularında dört günlük eğitimler verdiklerine işaret etti. Türktan sözlerine şöyle devam etti: "Eğitimlerin ardından katılımcılara, iş arama süreçlerinde altı ay boyunca mentorluk desteğimizi sürdürerek işe yerleşme süreçlerini takip ediyoruz. Bugüne kadar 325 genç kadını programa dahil ettik.  Tüm genç kadınların kariyerleri boyunca faydalı olacağına inandığımız çeşitli içeriklerle buluşmalarımızı sürdürmeyi hedefliyoruz."