Turkishtime AR-GE 250


Global Banking and Finance Review: Akbank bir kez daha Türkiye’nin En İyi Bankası

Murat Yanık

Dünyanın önde gelen finans yayınlarından Global Banking and Finance Review tarafından 2012 yılı “Bankacılık Ödülleri” kapsamında yapılan değerlendirme sonuçları açıklandı. Global Banking and Finance Review, uluslararası bankacılık profesyonellerinin değerlendirme ve görüşleriyle en iyi bankaların ve finans kuruluşlarının belirlendiği bankacılık sektörü ödüllerinde Akbank’ı üst üste 2. kez “Türkiye’nin En İyi Bankası” seçti

Global Banking and Finance Review tarafından ödüle ilişkin yapılan açıklamada, Akbank’ın sürdürülebilir yüksek büyüme performansının yanında başarıyla uyguladığı modern Kurumsal Yönetim ilkeleri, şeffaf yönetim anlayışı, Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleri, yenilikçi ürün ve hizmet sunumu ve üstün müşteri ilişkileri yönetimi ile bankacılık sektörüne öncülük ederek “Türkiye’nin En İyi Bankası” ödülünü almaya hak kazandığının altı çizildi.

Akbank’ın Türkiye’nin en modern, en yenilikçi ve dinamik kuruluşlarından biri olduğunu kaydeden Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, “Kurulduğumuz günden bu yana Türk bankacılık sektöründe pek çok yeniliğe imza attık. Bankamızın başarılı stratejisi dünyanın önde gelen üniversitelerinden Harvard’da vaka çalışması olarak okutuluyor. Türkiye’nin en değerli bankacılık markasıyız. Çalışanlarımızla birlikte başarı çıtasını ve Türk bankacılık sektörünü daha da ileriye taşımak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bankacılık hizmetlerini daha da basitleştirmek, hızlandırmak, hizmet kalitesini daha da yükseltmek amacıyla yeni projeleri hayata geçiriyoruz. Ülkemizin büyüme potansiyeline inanıyoruz. Bu yıl da yatırımlarımıza devam ediyor, 120 milyon dolarlık teknoloji yatırımı yapıyoruz. Kazandığımız bu ödül dünyaya örnek yeni bir başarı hikayesi yazmak için kenetlenmiş 15.000’in üzerindeki Akbanklı’nın kalıcı liderlik yönündeki özverisini, yaratıcılığını ve etkinliğini yansıtıyor. Bu ödül vesilesiyle başta başarılarımızın arkasındaki en önemli faktör olan Akbanklılar olmak üzere, tüm müşterilerimize, hissedarlarımıza ve diğer paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.