ARGE 250


Google ile Hem Gez Hem Kazan!

Kurtuluş Ozan Keser

Dilediğiniz bir destinasyona seyahat etmek, üzerine bir  de para kazanmak, hem de bu işi dünyanın en büyük ve popüler şirketlerinden birinin çalışanı olarak yapmak istemez misiniz? Bahsettiğimiz şirket Google.

Huffington Post'un haberine göre; Google, seyahat etmeyi ve macerayı seven, keşfetmeye açık ve istekli kişileri 'Trekker' olarak işe alıyor. Bu rüya pozisyonda yapmanız gereken ise otomobil, motosiklet ya da bisiklet gibi herhangi bir aracın giremeyeceği yerlerde, sırtınızda 360 derece açıda görüntü akabilen bir kamerayla yürümek ve bölgeye ait detay ve görüntüleri kaydetmek. Bu Proje Google Maps'a alternatif olarak geliştirilmiş.

Trekker pozisyonuna başvurmak oldukça basit. Nereye gitmek istediğinizi ve orada nereyi görüntülemek istediğinizi anlatan bir proje oluşturup sunmaktan ibaret. Gideceğiniz yeri seçme sebebinizi ve orayı seçmenize sebep olan özelliğini belirtmeniz oldukça önemli. Projeye birey olarak ya da bir grup veya organizasyon şeklinde katılım mümkün. Bir de seyahatinizin planlanıp planlanmadığını eğer planladıysanız ne zaman olduğu soruluyor.

Hem işe ihtiyacı olan hem de sıkıcı bir ofis ortamında, dört duvar arasında çalışmak istemeyenler için ideal bir fırsat gibi görünüyor. Dünya devi bir şirketin çalışanı olmak da cabası. Denemek isteyenlere bol şanslar!