AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Gümüş Su’ya 8 milyon dolarlık yatırım

Zehra Tike

Aslanoba Grubu’ndan gıda ve internet teknolojilerini (food-tech) birleştiren bir yatırım daha geldi. Aslanoba Grubu, evlere su dağıtım işinin önemli oyuncularından Gümüş Memba Suyu şirketine 8 milyon ABD Doları yatırım gerçekleştirdi.

Aslanoba Grubu olarak, son yıllarda, gıda ve internetin bütünleştiği alanda yoğun yatırımlar yaptıklarını kaydeden Aslanoba Grubu Başkanı Hasan Aslanoba, “Geleceği okurken, “direkt adrese teslim” iş modellerinin teknolojinin her geçen gün daha da çok gelişmesiyle yoğunlaşacağını söylememiz mümkün. Aslanoba Grubu olarak akıllı cep telefonlarının yaygınlaşması ve hayatın hızlı akışının bu iş modelini geliştireceğini öngörüyoruz. Adrese teslim yemek ve taze gıda siparişine dönük yatırımlarımızı gerçekleştirdik. Ancak Türkiye’de çok büyük bir pazar olan adrese teslim su işinde büyük fırsatlar olduğunu gördük. Bu stratejimiz doğrultusunda, Gümüş Memba Suyu’na yatırım yaptık. Bu yatırımımızın Aslanoba Grubu’nun diğer yatırımları ile sinerji oluşturacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Erikli Su markasıyla su sektöründe başarılı bir geçmişi olan Hasan Aslanoba, adrese teslim iş modelindeki uzmanlığını Gümüş Su yatırımı ile destekleyecek. 30 senelik geçmişiyle değer yaratan Gümüş Memba Su şirketi, özellikle su kaynağının Uludağ’da olması nedeniyle içimi yumuşak ve lezzetli sularıyla tanınıyor. Bursa sınırlarındaki modern yeni tesisinde hijyenik koşullarda üretim yapıyor. Gümüş Memba Su şirketinin mevcut ortakları Gökay Gecebeği ve Ercan Bayraktar şirket yönetimindeki görevlerine aynı şekilde devam edecek.

Gıda ve teknolojiyi birleştiren yatırımların öncüsü

Aslanoba Grubu son yıllarda yemek, gıda ve teknoloji alanındaki yatırım ve girişimleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Kendi girişimi olan Tazedirekt.com ile şehirli insanın kolayca ulaşamadığı organik ve taze gıdaları, internet sitesinden bir tıkla sipariş etmesini sağlıyor. Teslimatı ise, direkt eve teslim olarak, soğutuculu araçları ve kendi personeli ile gerçekleştiriyor.

Aslanoba Grubu Mealbox.com.tr’ye ise şu ana kadar 2.8 milyon ABD Doları yatırım gerçekleştirdi. Mealbox, internet sitesi veya mobil uygulama üzerinden, sağlıklı ve lezzetli ev yemeği siparişlerini adrese teslim ediyor.