ARGE 250


HAVELSAN en dikkat çeken ürünleriyle Londra’da, DSEI’23’te

Turkishtime Dergi

İngiltere’nin başkenti Londra’da 12-15 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Savunma ve Güvenlik Fuarı DSEI 2023’te HAVELSAN standında otonom teknolojiler, komuta kontrol sistemleri, sınır güvenliği ve gemi trafik yönetimi yazılımı gibi ürünlerin gösterimi yapılacak.

HAVELSAN; kendi geliştirdiği Dijital Birlik Teknolojilerinin kara, hava ve deniz platformları BARKAN, BAHA ve SANCAR’ın yanı sıra, ilk kez IDEF 2023’te sergilenen ve çok ses getiren, Dalış Yapabilen Kamikaze İnsansız Deniz Aracı ÇAKA DAY-KİDA’yı da DSEI’23’te sergileyecek.

Stratejik ve operatif seviyede sabit ve taşınabilir sistemlerle kullanılabilen, müşterek resim ve C4I ihtiyacını karşılayan Müşterek Komuta ve Kontrol Bilgi Sistemi DOOB’un gösteriminin yanı sıra, dünyanın sayılı askeri teknolojileri arasında gösterilen, Türk Deniz Kuvvetleri’nin birçok platformunda kullanılan, önemli ihracat başarıları elde eden Ağ Destekli Veri Entegre Savaş Yönetim Sistemi ADVENT de DSEI’23’te tanıtılacak.

Geçtiğimiz aylarda NATO’ya bağlı üst düzey yetkililerin, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı koordinasyonunda, Türkiye’de incelemelerde bulunduğu Hava Kuvvetleri Bilgi Sistemi HvBS de yine DSEI’23’te HAVELSAN’ın öne çıkan ürünleri arasında yer alacak.

HAVELSAN tarafından geliştirilerek Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü kullanımına sunulan gemi trafik hizmetleri yönetimi yazılımı MATRA VTS’nin yanı sıra, İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı için geliştirilen ve düzensiz göçle mücadele kapsamında önemli bir katkı sağlaması beklenen Sahil Gözetleme Radar Sistemi SGRS de, DSEI’23’te HAVELSAN standında tanıtılacak.

 HAVELSAN, H3-535 numaralı standında DSEI katılımcılarını bilgilendirecek.

HAVELSAN Hakkında

HAVELSAN, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın bir şirketi olarak 1982 yılında kurulmuştur. Türkiye’nin en büyük teknoloji firmalarından biri olarak kabul edilen HAVELSAN; deneyimi, uzman çalışanları, ileri teknolojiye dayalı yazılım yoğun özgün çözüm ve ürünleriyle uluslararası pazarda lider bir markadır.

HAVELSAN; bünyesinde geliştirilen yüksek teknoloji ve yazılımların yanı sıra savunma, güvenlik ve bilişim sektörlerinde teknoloji üreten ve iş ekosisteminde yer alan firmaların çözüm ve ürünlerini de bir araya getirerek müşterilerine anahtar teslim çözümler sunan bir şirkettir.

Yazılım yoğun sistemler konusunda faaliyet gösteren HAVELSAN;

Komuta Kontrol ve Savunma Teknolojileri

Simülasyon, Otonom ve Platform Yönetim Teknolojileri

Bilgi ve İletişim Teknolojileri

alanlarında özgün ürün ve sistemlerden oluşan çözümlerini Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), kamu kurum ve kuruluşlarının, özel sektörün ve uluslararası müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.