ARGE 250


Henkel Innovation Challenge başlıyor

Sekizinci “Henkel Innovation Challenge” için kayıt dönemi başladı. Henkel, “Creat. Learn. Grow.” (Yarat. Öğren. Geliş.) sloganıyla, tüm dünyadaki öğrencileri, sürdürülebilir ürünlere ve teknolojilere yönelik vizyoner fikirlerini ortaya koymaya davet ediyor.

28 ülkeden, farklı disiplinlerde eğitim gören öğrenciler, 10 Aralık 2014 tarihine kadar yaratıcı fikirleriyle www.henkelchallenge.com sitesine kaydolma ve iş geliştirme yöneticisi rolü üstelenebilme şansına sahip olacaktır. Bu projenin bir parçası olabilmek çok kolay. Uluslararası yarışmaya katılabilmek için öğrencilerin iki kişilik takımlar oluşturarak, Yapıştırıcı Teknolojileri, Beauty Care ya da Çamaşır ve Ev Bakım iş birimlerinden biri için bir konsept yaratmaları gerekiyor. Öğrencilerin görevi, 2050 yılına yönelik piyasa eğilimlerini ve piyasadaki zorlukları tanımlamak ve Henkel’in sürdürülebilirlik stratejisi ile uyumlu fikirler geliştirmek olacaktır. Takımlar, Henkel yöneticilerinden oluşan jüriyi ikna etmeye çalışacaklar ve en iyi olan takımlar, Viyana’da 2015 baharında gerçekleşecek olan uluslararası finalde yarışmaya hak kazanacak. Birinciliği kazanan takım tüm dünyada kullanabileceği 10 bin euro değerinde bir seyahat bileti ile ödüllendirilecek. İkinci ve üçüncü takımlar da çeşitli seyahat çekleri kazanacaklardır. Her üç takım da Henkel Yönetim Kurulu Başkanı Kasper Rorsted ile tanışma ve kendisine yenilikçi konseptlerini sunma fırsatına sahip olacaktır.

Mentör programı ve iş fırsatları

Katılımcılara, tüm yarışma boyunca kapsamlı bir destek sunulacaktır. Henkel Kurumsal İşveren Markası Müdürü Jens Plinke, “Bütün yarı finalistlere deneyimli bir Henkel yöneticisi, kendilerine yardımcı olmak ve tavsiyelerde bulunmak için mentör olarak atanacaktır. Bu yarışma, öğrencilere eşsiz bir deneyim kazanma, şirketle önceden kişisel ilişkiler kurabilme ve iş fırsatlarını öğrenebilme fırsatını verecektir.” şeklinde konuştu. Kişisel mentör atanmasına ek olarak her takım, kayıt oldukları andan itibaren, geniş kapsamlı e-eğitim olanaklarına ve internet tabanlı seminerlere erişim sağlayacaklardır.

Bu yılki yarışmada ilk kez, iki gün boyunca işe alım etkinliği yapılacaktır. Burada, Henkel yöneticileri, katılımcılara konseptlerini geliştirebilmeleri için destek vereceklerdir. Ayrıca, stajyerlik ve iş olanakları için görüşmeler yapılacaktır. Plinke “Şirkete dair aydınlatıcı bilgiler ve doğrudan stajyerlik tekliflerinden oluşan bu yaklaşıma öğrencilerin çok olumlu yanıt vereceğini düşünüyoruz. Henkel Innovation Challenge, dünya genelinde geçerli olan İşveren Markası stratejimizin önemli bir parçası olup, Henkel için de yeniliklere açık, özenli ve girişimci bir ruha sahip öğrencilerle mesleki kariyerlerinin başında tanışabilmek ve onları motive edebilmek açısından büyük bir şans olacaktır.ˮ

Daha fazla bilgi için;

www.henkelchallenge.com

www.facebook.com/henkelchallenge