ARGE 250


ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi'ne geri sayım

Samet Öztürk

ICT Summit Eurasia–Bilişim Zirvesi 2012, Türkiye'nin yanı sıra çevre ülkelerin iş insanlarını da bir araya getirerek daha fazla iş birliği kurulmasını teşvik edecek.

Vodafone'un sponsorluğunda "Sonraki adım" temasıyla gerçekleştirilen ICT Summit Eurasia–Bilişim Zirvesi'12, 11 - 13 eylül tarihleri arasında buluşturma, eşleştirme toplantıları ile ulusal ve uluslararası iş birliklerine ivme kazandırmayı hedefliyor.

Ekonomi Bakanlığı, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) ve İstanbul Elektrik-Elektronik, Makine ve Bilişim İhracatçıları Birliği (TET) destekleri, Yazılım Sanayicileri Derneği'nin (YASAD) deneyimleri ve MOBİLERA'nın sağlayacağı teknolojik alt yapı ile güçlenen Buluşturma Eşleştirme Toplantılarında katılımcılar ticari bağlantılarını artırabilecek.

30 ülkeden katılımcıların olacağı zirvede öncü yüksek teknoloji şirketleri, çeşitli ülkelerin düzenleyici kurum başkanları, uluslararası bilişim STK temsilcileri toplantılara hareketlilik kazandırırken bilişim ihracatına da katkı sağlanması bekleniyor.