OSB Yıldızları Araştırmması


Intel işlemcili yeni ZenFone serisi tanıtıldı

Asus Başkan Yardımcısı Eric Chen'in ev sahipliğinde, 6 Ağustos’ta gerçekleşen tanıtımda Asus’un Intel işlemcili ZenFone akıllı telefon ailesi ve ASUS ZenUI kullanıcı arayüzü Türkiye’de tanıtıldı.

Asus açısından Türkiye pazarında önemli bir dönüm noktası olan ZenFone’un tanıtımında söz alan Asus Başkan Yardımcısı Eric Chen "Asus olarak bizler her zaman en iyi teknolojinin geniş kitlelerce kullanılan teknoloji olduğuna inandık. İnanılmazı ararken çıktığımız bu yolda herkesin keyifle kullanabileceği lüks bir akıllı telefon tasarlamayı hedefledik. ZenFone inanılmaz bir kullanıcı deneyimini oldukça rekabetçi bir fiyata sunuyoruz" şeklinde konuştu. Asus’ta tüm tasarımlarının merkezine insanı koyduklarını ifade eden Eric Chen akıllı telefonların artık onsuz yaşayamadığımız cihazlar haline geldiğini ifade ederek bu nedenle dijital hayatın en ufak ayrıntılarına kadar odaklandıklarını belirtti.

Zen felsefesinden ilham alınarak tasarlandı

Asus Türkiye ve Kuzey Afrika Ülke Müdürü Bora Aras ise ZenFone serisinde diğer ürünleride olduğu gibi Zen tasarımını kullandıklarını ifade etti. Aras sözlerine şöyle devam etti: "Zen insanın kendi iç varlığını ve iç yapısını derinlemesine görme sanatıdır. Biz bu derinliği tasarıma yansıtıp güzellik ve güç arasında mükemmel bir denge kurmasını sağladık. Güçlü işlemcisi, mükemmel fotoğraf kabiliyeti ve kullanıcıların yaşamlarındaki her anlarını düzenleyip takip etmelerine olanak tanıyan özellikleriyle ZenFone ve ZenUI kullanıcı arayüzü teknolojide fark ve üstünlük arayanların tercihi olacaktır."

Intel geleceğin teknolojilerinin peşinde

Hızlı ve düşük enerji tüketimli Intel® Atom™ işlemcilerini sağlayan Intel’in Türkiye, Orta Doğu, Afrika Bölge Başkanı ve Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi Çiğdem Ertem, ASUS ile birlikte mobil alanda sundukları yeniliklerin artarak devam edeceğini kaydederken Intel olarak da vizyonlarının geleceğin teknolojilerini yaratmak ve bu teknolojilerin tüm insanların hayatını zenginleştirmesini sağlamak olduğunu vurguladı. Ertem bu vizyon doğrultusunda, mobil teknolojilerden nesnelerin internetine ve giyilebilir teknolojilere kadar birçok alanda geleceği şekillendirmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

ZenFone serisinde kullanım kolaylığı ön planda

ASUS ZenUI'ın yeni tasarımında canlı renkler, yeni zil ve bildirim sesleri sade bir düzen içerisinde sunuluyor, kullanım kolaylığı ön plana çıkıyor. ASUS ZenUI’da ayrıca kullanıcıların her gün karşılaştığı yüklü bilgi akışını yönetme zahmetinden kurtaran ve zamanı daha verimli kullanmayı sağlayan özellikler de bulunuyor. Bu özelliklerden What’s Next, mesaj, cevapsız çağrı, hava durumu gibi önemli bilgileri tuş kilidi ekranında gösterirken, Do It Later ise kullanıcının ilgilendiği işe odaklanmasını ve sonra yapılması gereken diğer önemli şeyleri unutmamasını sağlıyor.

PixelMaster'la yüksek kamera performansı 

Kamera performansı ile öne çıkan bu yeni seride kamera performansını artıran ve yüksek görüntü kaliteli fotoğraf ve videolar çekmeyi sağlayan Kendi Fotoğrafını Çekme Modu ve Alan Derinliği Modu gibi özellikler taşıyan özel bir Asus kamera teknolojisi olan PixelMaster bulunuyor. ZenFone 5 ve ZenFone 6’daysa ayrıca düşük ışık koşullarında üstün performanslı çekim sağlayan Düşük Işık Modu ve deklanşöre basmadan önce ve sonra otomatik olarak birden fazla fotoğraf çekerek hareketli objelerin fotoğraflanmasını kolaylaştıran Zaman Geri Sarma gibi iki özellik daha bulunuyor. Kendi Fotoğrafını Çekme Modu ise yüksek kalitede 'selfie'ler çekmenin yeni ve kolay yolu olarak öne çıkıyor. Alan Derinliği Modu yakındaki süjelere odaklanarak arka planı bulanıklaştırmayı sağlıyor. Böylece fotoğrafçıların yalnızca profesyonel kameraları kullanarak oluşturabildikleri bu efekti Depth of Field Modu sayesinde yakalıyor.

Türkiye’de kullanıcıların uzun süredir merakla beklediği ZenFone, farklı boyut ve renklerde kullanıcılarla buluşuyor. ZenFone 4, siyah, beyaz, kırmızı, mavi ve sarı olmak üzere farklı renklerdeki değiştirilebilir kapaklarıyla öne çıkıyor.

Akıllı telefon piyasasında rekabetçi fiyatlar

Çarpıcı bir tasarıma sahip olan ZenFone 5’in kalınlığı en ince noktasında 5.5 mm’ye kadar düşüyor. ZenFone 5, siyah, beyaz, kırmızı, altın sarısı ve mor olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle sunuluyor. Net ve yüksek çözünürlükte fotoğraflar için güçlü 13 MP kameraya sahip ZenFone 6’da kömür siyah, beyaz, kırmızı ve sarı renkler de mevcut.

Ürün ailesinin fiyatları ise şöyle:

Zenfone 4: 449 TL (Turkcell)
Zenfone 5: 699 TL (Teknosa/Kliksa)
Zenfone 6: 799 TL (Teknosa/Kliksa)