ARGE 250


Intel ve HP’den dünyayı tartıştıran reklam filmi

Ersin Kaplan

Laptop mı almalıyım yoksa tablet mi? Tablet daha eğlenceli ama her ihtiyacıma cevap verebilir mi? Laptop her işimi görür ama tablet kullanmak daha mı eğlenceli? Teknoloji liderleri Intel ve HP yeni reklam filmiyle tüm bu sorulara yanıt veriyor. Performansı stille birleştirmek isteyen ve ne laptoptan ne de tabletten vazgeçemeyenlerin imdadına yetişen 2’si 1 Arada laptopların en yeni üyesi HP Stream X360, şimdi yeni bir kampanya ile tüketiciyle buluşuyor.

Intel, HP ve Teknosa işbirliği ile gerçekleştirilen kampanyanın reklam filminin kreatif stratejisi, 2’si 1 Arada laptopların hem laptop hem tablet özelliklerinin önemli bir dünya meselesi haline gelmesi ve sonunda da 2’si 1 Arada laptop olan HP Stream X360`ın bu tartışmayı, hem tablet hem laptop olabilmesi ile çözmesi ana fikrine dayanıyor. Reklam filminde, zaman zaman tartıştığımız bir konunun dünya meselesi haline gelmesi, giderek büyümesi ve bir noktadan sonra da dünyanın her yerinde tartışılıyor olması, eğlenceli bir anlatımla izleyicinin karşısına çıkıyor.

Laptop mı tablet mi ikileminden yola çıkan film ofis arkadaşlarının 'Laptop mı, tablet mi?' tartışmasıyla açılıyor. Bu eğlenceli tartışma bir virüs gibi yayılmaya başlıyor. İkiz kardeşler, tartışan çiftler, futbolcular, dizi oyuncuları, birleşmiş milletler, jetler, uydular derken tartışma tüm dünyayı etkisi altına alıyor ve tartışmaya son noktayı HP Stream X360 koyuyor. Çünkü HP Stream X360 hem laptop hem tablet yani 2’si 1 Arada! Happy People Project tarafından hazırlanan reklam filmi ‘Duruma göre laptop, kafana göre tablet’ sloganıyla izleyiciyle buluşuyor ve bu ateşli tartışmaya son noktayı koyuyor.