AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


İş Bankası şubelerinde Altın Buluşmaları devam ediyor

Elif Akın

İş Bankası ve İstanbul Altın Rafinerisi arasında yapılan protokol çerçevesinde İş Bankası şubelerinde gerçekleştirilmekte olan Altın Buluşmaları devam ediyor. Etkinlik kapsamındaki şubelere başvuran kişilerin altınlarının 995/1000 saflıktaki gram karşılığı şubelerde bulunan İstanbul Altın Rafinerisi eksperleri tarafından belirleniyor. Belirlenen gramajda altını Vadesiz Altın Mevduat hesabında gram altın cinsinden güvenle saklama fırsatı sunan etkinlik kapsamında, isteyenler ayrıca Vadeli Altın Mevduat hesabı açtırarak mevcut altınlarının üstüne gram altın kazanabiliyor.

Haziran ayında başlayan ve ilk olarak İstanbul, Konya, Kayseri, Gaziantep, Malatya, Nevşehir, Adana, Ceyhan ve Eskişehir’deki şubelerde düzenlenen Altın Buluşmaları, Temmuz ayının ilk yarısında İstanbul, Kocaeli, Ankara, Kilis, Bursa ve Konya’daki şubelerde gerçekleşti. Temmuz ayının ikinci yarısında ise İstanbul, Edirne, Karaman, Gaziantep, Mersin, Kahramanmaraş, Tekirdağ, Isparta, Afyonkarahisar ve Antakya’daki şubelerde düzenlenen Altın Buluşmaları’nın önümüzdeki aylarda da sürdürülerek tüm Türkiye genelinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Uygulama ile ilgili bilgi veren İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Erdal Aral İş Bankası olarak son dönemde altın bankacılığına olan ilgiye paralel yeni ürün ve hizmetler sunduklarını belirterek, “Altın ülkemizin geleneksel yatırım araçlarından biridir.  Özellikle uzun vadede yatırımcısını risklerden koruduğu tescillenmiş bir yatırım aracı olan altın güvenli liman özelliğini hiç kaybetmemiştir. Ancak altını evde saklamak ve korumak oldukça risklidir. Bu nedenle İş Bankası olarak altına yatırım yapmak isteyen herkesi “Altın Buluşmalar” uygulamamızla altınlarını İş Bankası güvencesiyle saklamaya ve yatırım yapmaya davet ediyoruz” dedi.

“Altın Buluşmaları”nın düzenleneceği şubeler ve tarihlerle ilgili detaylı bilgi isbank.com.tr ve 444 02 02’den alınabiliyor.