ARGE 250


İş Bankası'nın Van’da yaptırdığı öğrenci yurdu yeni akademik yıla yetişiyor

Elif Akın

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ı makamında ziyaret ederek dördüncü katına ulaşan yurt inşaatında incelemelerde bulundu.

İş Bankası Grubu tarafından depremin hemen ardından yapımına başlanan öğrenci yurdu yeni akademik yıla yetişecek ve öğrencilerin barınmasına imkan sağlayacak. Betonarme olarak inşa edilen ve iki bloktan oluşan öğrenci yurdu 300 kişilik olacak.

Adnan Bali, İş Bankası Grubu olarak Van’da okuyan öğrenciler için yurt yaptırmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Hem Van’ın, hem de Türkiye’nin böyle bir afeti bir daha yaşamamasını diliyoruz. Öğrencilerimize ve üniversitemize katkı sağlayabildiysek ne mutlu bize” dedi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ise İş Bankası’nın öğrenciler için yurt yaptırmasının kendileri için çok önemli olduğunu ifade ederek, "Sizin şahsınızda tüm grubunuza üniversite adına teşekkür ediyorum. Üniversitemizin gelişmesine büyük katkı sağladınız. Depremden en hızlı toparlanan kurum üniversite oldu, daha güzel bir üniversite yolunda hızla ilerliyoruz" dedi.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, yurt inşaatının ardından İş Bankası çalışanlarının yaptırdığı prefabrik ilkokulu ziyaret ederek burada öğretmenler ve öğrencilerle sohbet etti. İş Bankası çalışanlarının kendi aralarında topladığı bağışlarla Vali Mithat Bey İlköğretim Okulu’nun bahçesine inşa edilen dört derslik ve öğretmenler odasından oluşan prefabrik okulda 400 ilköğretim öğrencisi eğitim görüyor.