ARGE 250


İş dünyasına 58 yeni girişimci kadın

Turkishtime Dergi

İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ve Coca-Cola ortaklığı ile, geçtiğimiz Mart ayında hayata geçirilen “Fikrim Artık İşim” Programı ilk meyvelerini verdi. Ataşehir, Ümraniye ve Zeytinburnu Belediyeleri aracılığı ile programa başvuran 250’ye yakın kadın arasından ön değerlendirmeyi geçerek KOSGEB tarafından verilen 60 saatlik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarıyla tamamlayan 58 kadın girişimci adayı sertifikalarını aldı.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan 58 girişimci adayı kadın, İTO, TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ve Coca-Cola ortaklığı ile düzenlenen “Fikrim Artık İşim” Hibe Programı’na başvurmaya hak kazanmış oldular. “Fikrim Artık İşim” Programı’na başvuran 58 kadının girişimcilik fikirleri arasında, juri üyeleri tarafından seçilecek en iyi on iş fikri proje çalıştayına katılmaya hak kazanacak. Proje çalıştayı sonrasında jüri tarafından yapılacak değerlendirme ile de 50’şer bin TL hibe almaya hak kazanacak 3 iş fikri belirlenecek.

Coca-Cola Yöneticileri Kadınlara Koçluk Yapacak, Kadınların Hikayeleri Kitaplaştırılacak

“Fikrim Artık İşim” Programı kapsamında hibe alarak, iş fikirlerini hayata geçirme fırsatı elde eden girişimci kadınlara, Coca-Cola Türkiye’nin üst düzey kadın yöneticileri mentorluk yaparak deneyimlerini paylaşacak, önerilerde bulunacak ve yol gösterecek. Bunun yanı sıra girişimlerin başarısı için 1 yıl boyunca uzman bir ekip tarafından danışmanlık hizmeti alacaklar.

“Fikrim Artık İşim” Programı’na katılarak iş sahibi olan girişimci kadınların hikayeleri diğer girişimci adayı kadınlara örnek olması amacıyla kitaplaştırılacak. Girişimci kadınların öyküleri ve “Fikrim Artık İşim” Programı kapsamındaki faaliyetleri Bahçeşehir Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nilüfer Narlı liderliğindeki bir ekip tarafından izlenip, gözlemlenip hikâyeleştirilecek.