ARGE 250


İstanbul Finans Zirvesi'ne geri sayım

Turkishtime Dergi

İstanbul’un Küresel Finans Merkezleri arasında yer alması hedefiyle yola çıkan, Yedi Yirmidört Danışmanlık ve PGlobal tarafından gerçekleştirilen İstanbul Finans Zirvesi’nin üçüncüsü 24-25 Eylül 2012 tarihlerinde düzenleniyor. Açılışı Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın yapacağı “İstanbul Finans Zirvesi” Türk ve yabancı finans ve iş dünyasının önemli isimlerini İstanbul’da ağırlayacak. Ceylan InterContinental Hotel’de gerçekleşecek zirve, bu yıl da finans sektörünün önemli isimlerini ağırlayacak.

Açılışını Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın yapacağı zirvenin uluslar arası katılımcıları arasında; İslam Kalkınma Bankası Başkanı Ahmad Mohamed Ali Al Madani’nin yanı sıra; Avrupa Parlomentosu İlerici Sosyalistler ve Demokratlar Grubu Başkanı Johannes Swobada, ABD IFC Başkan Yardımcısı Dimitris Tsidsigaros, NASDAQ OMX Grubu Başkan Yardımcısı Sandy Meyer Frucher, Reason Foundation Ekonomik Araştırmalar Direktörü M. Antony Randuzzo, Lübnan Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Muhammed Baasiri, Abu Dabi Menkul Kıymetler Borsası Başkanı Rasheed Al-Baloushi, HSBC Bankası CEO’su Brian Robertson da bulunuyor.

Zirvede Türkiye ise Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın yanı sıra; Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Merkez Bankası Başkanı Dr. Erdem Başçı, SPK Başkanı Prof. Vedat Giray, Halkbankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan, Şekerbank Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Göktan, İMKB Başkanı Dr. İbrahim Turhan tarafından temsil ediliyor.

İstanbul Finans Zirvesi’nin bu yılki programında konu başlıklarının bazıları ise şöyle; “Finansal Kriz ve Avrupa’nın Toplumsal Dokusu”, “Para Politikası ve Finansal İstikrar”, “Likidite Alternatifleri”, “Finansal İstikrar Üzerine”, “Sermaye Piyasaları”, “Ortak Karlarıyla Kamu Yönetimi- MTR’ın Verimli Döngüsü”, “Yatırım Besin Zinciri”,“Finansal Kriz&Reel Ekonomi, Türkiye Deneyimi”, “Bölgesel Kalkınma Finansmanı”, “Bankacılar Forumu”, “Enerji ve Çevre”, “Petrol ve Gaz Sektörünün Geleceği”.