AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


İşten ayrılma vaktinin geldiğini gösteren 6 işaret

İstifa etmek her zaman zor bir karar olmuştur. Ancak verilmesi gereken bir kararı ertelemekte işi daha kolay hale getirmez. Eğer hayatınızda bu 6 maddeyi sık sık yaşıyorsanız, belki de yapılacak en doğru şey yeni bir iş aramaktır.
1) Sizden daha az nitelikli bir kişi değil iki kişi terfi edildiyse ve siz hala bekliyorsanız.
2) 18 aydır aynı işteyseniz ve başladığınızdan beri aynı işi yapıyorsanız. Verilen sorumluluklar hiç artmıyorsa ve yapılan işin niteliği hiç değişmeden devam ediyorsa orada daha fazla zaman kaybetmeyin.
3) işten geldikten sonra bütün akşam işten bahsetmeye devam ediyorsanız. Araştırmalar işlerinden mutlu olan insanların iş hakkında çok daha az konuştuğunu gösteriyor.
4) Sürekli başka bir yerde olmanın hayalini kuruyorsanız. Şehri terk etmeyi ve başka bir yere yerleşmek hakkında konuşuyor ama bu cesareti bulamıyorsanız büyük ihtimal yaptığınız işten nefret ediyorsunuzdur. Bu durumda bu kadar radikal değişikler yerine olaya işten ayrılmakla başlayabilirsiniz.
5) Patronlarınıza bakıyor ve kesinlikle onlar gibi olmak istemiyorsanız. Belki şu anda yaptığınız işten memnun olabilirsiniz fakat 5 yıl içerisinde hangi pozisyonda olacağınızı bilemezsiniz. Eğer patronunuzun durumuna imrenmiyorsanız, kariyer seçiminiz büyük ihtimal yanlıştır.
6) Gerçekten ama gerçekten pazartesilerden nefret ediyorsanız. Kimse pazartesiyi sevmez ama bu durum nefret boyutuna ulaştıysa sorun pazartesilerde değil işinizdedir.