ARGE 250


İstikbal yurtdışında büyümeye odaklandı

Turkishtime Dergi

Dünyanın farklı ülkelerinde açtığı mağazalarıyla büyümesini sürdüren İstikbal Mobilya, son üç haftada Fas, Avusturya ve Belçika’da 5 ayrı mağaza açılışı gerçekleştirdi. Kuzey Afrika’dan sonra Avrupa’da arka arkaya açtığı mağazalarla dikkat çeken marka, 2012 yılı sonuna kadar yurtdışında 30 yeni mağaza daha açacak.

İstikbal Viyana mağazasının açılışı Boydak Holding ve İstikbal Mobilya üst düzey temsilcilerinin katıldığı bir törenle gerçekleştirildi. Belçika’nın Flaman Bölgesi’nin önemli şehirlerinden Antwerpen ve Genk şehirlerinde de aynı gün 2 yeni mağazayı daha hizmete sokan İstikbal, bu yıl içerisinde Batı Avrupa’daki yapılanmasını Almanya, İngiltere, Fransa, Viyana ve İsveç’de açılacak yeni mağaza yatırımlarıyla sürdürmeyi hedefliyor.

Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Boydak; “İstikbal için 2012 yılını yurt dışı yatırımlar yılı olarak belirledik. Ve bu doğrultuda arka arkaya açılışlarımızı gerçekleştiriyoruz. Yıl sonuna kadar 30 yeni mağaza açılışı yapmayı planlıyoruz. Tasarımı, üretimi ve teknolojisi ile katma değerli ürünlerimizin ihracıyla hem ülkemizin en önemli sorunlarından cari açığın dengelenmesine hem de Türkiye’nin tanıtımında önemli bir rol üstlendiğine inanıyorum” dedi.