AR-GE 250 AR-GE 250 AR-GE 250


İWatch mı Geliyor?

Kurtuluş Ozan Keser

Apple İwatch için Japonya'da marka başvurusunda bulundu. Bu da yakın zamanda Apple'dan bir akıllı saat ürünü gelebilir anlamına geliyor.

Telegraph'ın haberine göre, bir bilgisayar ya da saat işlevli alet ürün kategorisi altında yapılan başvuru, 3 Haziranda yapıldı ve Japonya Patent Ofisi tarafından 27 Haziran tarihinde kamu oyuna açıklandı. Sürecin ne kadar zaman alacağı konusunda ise bir bilgi yok.

Rus gazetesi Izvestia'nın haberine göre, geçtiğimiz ay Apple, Rusya'da da ''İwatch'' için marka başvurusunda bulunmuştu, ama teknoloji devi şirket isim için Avrupa'da henüz bir başvuruda bulunmadı.  Marka için başvuruda bulunmak, bir ürünü piyasaya sunmadan hemen önce atılan en önemli adımlardan biri olduğundan, Apple'ın kısa bir süre içinde, özellikle Google'ın giyilebilir teknoloji ürünü Google Glass'a rakip olabilecek saat tabanlı bir mini bilgisayarı piyasaya sürme hazırlıkları içinde olabileceği spekülasyonlarına  yol açtı.

Apple CEO'su Tim Cook, Mayıs ayında yapılan AllThingsD konferansında yaptığı konuşmada şirketin, giyilebilir teknoloji üzerine çalışmaları olabileceğinin sinyallerini de vermişti.