ARGE 250


JCI Antalya'dan "Eğitime Bir Jest" etkinliği

Samet Öztürk

Birleşmiş Milletler Binyıl Kalkınma Hedefleri'nin 'Eğitim' başlıklı ilkesi doğrultusunda, JCI Antalya Şubesi üyeleri, Kaş'ın Gömbe beldesine bağlı Kılınçlı köyünde geçen yıl tadilatını yaptırdıkları etüt merkezine giderek üyelerine ve köy halkına yönelik etkinlik düzenledi.

Kılınçlı sakinleriyle bir araya gelen JCI Antalya, daha sonra JCI eğitmenlerinden Deniz Sarışın Gökkuş tarafından gerçekleştirilen eğitime katıldı. Henüz ilköğretim sürecinde olan 20'den fazla çocuğun katıldığı eğitimde JCI üyeleri mesleklerini tanıtarak, çocuklara meslek seçimi ve kariyer yolculuğu konusunda yardımcı olmaya çalıştı.

Proje Direktörü Beytullah Aksoy, burada yaptığı konuşmada, JCI Antalya'nın 'Eğitime Bir Jest' projesi ile Birleşmiş Milletler Binyıl Kalkınma Hedefleri doğrultusunda eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasına katkı sundukları için mutlu olduklarını belirterek, Avrupa Birliği ve Ulusal Ajans tarafından verilen 50 bin euroluk hibe ile finansman sağlandığını vurguladı.

Antalya Şube Başkanı Aydın Uçaroğlu da geleceğin büyükleri olan çocukların mutlu, başarılı ve üretken insanlar olmalarında aldıkları eğitimin büyük fark yaratacağının bilincinde olduklarını belirterek, bu nedenle JCI Antalya olarak bu tür projelere özellikle öncelik vermek istediklerini ifade etti.

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği'nin gelinen noktada tüm bu hedeflerin halen güncelliklerini koruduğunun farkında olduğunu belirten Uçaroğlu, sürdürülebilir küresel kalkınma için gençler arasında farkındalık yaratmak ve üretilen projelerin bu hedeflere paralel olmasını sağlamak gerektiğini dile getirdi.