AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Keiretsu Forum Türkiye, 2022 Yılını 11 Girişime Yaptığı 20 Milyon TL Yatırımla Kapatıyor

Turkishtime Dergi

Keiretsu Forum Türkiye Genel Müdürü & Keiretsu Forum Londra Yönetim Kurulu Üyesi Duygu Eren, dünyadaki üyeleriyle bugüne kadar 1,5 milyar dolarlık, Türkiye ayağında ise 85 girişime 150 milyon TL'lik yatırım yaptıklarını açıklayarak, Türkiye’nin girişimcilik ekosisteminde bulunduğu ligden bir üst seviyeye çıktığını belirtti.

Keiretsu Forum Türkiye Genel Müdürü & Keiretsu Forum Londra Yönetim Kurulu Üyesi Duygu Eren, şu ana kadar dünyadaki üyeleriyle toplam 1,5 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını belirterek, “Türkiye ayağında ise 85 girişime 150 milyon TL'den fazla yatırım yaptık. Geçtiğimiz iki yılı 41 yatırımla kapattık, bu büyük bir rakam. 2022 yılını ise Keiretsu Forum Türkiye olarak, 11 girişime yaptığımız 20 milyon TL ile yatırım tutarı ile kapatıyoruz. 2022 yılında yatırım yaptığımız girişimler Bim Made, Riskoptima, Power Dev, Teklifim Gelsin, Insumo, Remotify, Holovit, Pazardan, Umuro Games ve Popile oldu.” dedi.

Türkiye’yi start up konusunda hem girişimci hem de yatırımcı anlamında süper güç olarak gördüğünü vurgulayan Eren, “2023'te de 1,5 milyar doları göreceğiz ve unicorn bekliyoruz. 2023 güzel bir yıl olacak. Türkiye girişimcilik ekosistemi bulunduğu ligden bir üst seviyeye yükseldi. İki yıl önce İngiltere, İsrail ve Fransa vardı artık oyun girişimlerimizle ve çıkan unicornlarla bu ülkelerle başa baş gidiyoruz. Avrupa ülkeleri veya Silikon Vadisi'nden kalır hiç bir yanımız yok hatta fazlamız var” şeklinde konuştu. Girişimlere önerilerde bulunan ve yeni yatırımlarını açıklayan Eren: “Türkiye'de 220 GSYF kuruldu. Girişimciler için paranın bol olduğu bir dönemdeyiz, girişimciler rahat olsun. 2023'te tüm dünya için sıkıntı olacak olan konu Seri A ve üzeri yatırımlar. Bu konu için biraz daha gayret etmek gerekecek” şeklinde görüşlerini aktardı.