AR-GE 250


KoruFlorya ile Yeni Yaşam Merkeziniz: Orman, Deniz ve Aileniz

KoruFlorya
Kenan Güler

Lüks konut segmentinde İstanbul’un pek çok farklı noktasında son yıllarda birbirinden iddialı projeler hayata geçiriliyor. Konut sektöründe yaşanan bu canlılık, pek çok alana olumlu yansıdığı gibi İstanbul’un kentsel dokusuna da estetik kazandırıyor. Şehrin en nezih semtlerinden Florya ve çevresinde yaşayanların konut ihtiyaçlarına yönelik tasarlanan KoruFlorya, yakında yeni ev sahipleriyle buluşacak olan projeler arasında özellikle ilgi çekiyor

Konsept olarak“Aile Rezidans ve Yaşam Merkezi” fikri üzerine inşa edilen KoruFlorya, pek çok özelliğiyle bulunduğu bölgeye “ilkleri” getiriyor. Projenin her detayı bölgedeki ailelerin katıldığı fokus grup çalışmaları ışığında konumlandırıldı. Havalimanına sadece5 kmuzakta olan bu göz alıcı projeyi KoruFlorya Satış ve Pazarlama Koordinatörü Belgin Özyurt şöyle anlatıyor: “KoruFlorya” marka olarak projenin yerini ve ormana komşu konumunu ifade ederken rezidans hizmetlerine aile sıcaklığı katıyor. Projemizle, aile rezidans konsepti ile lüks konut sektörüne yeni bir açılım getireceğimizi iddia ediyoruz.”

KoruFlorya Projesi kimlerin ortaklığında, ne zaman başladı?

Aydınlı, Metal Yapı Konut, Arke ve Vizyonlife ortaklığının TOKİ işbirliğiyle hayata geçirdiği KoruFlorya’nın inşaatına Eylül 2011’de başlandı.

Proje bölgeye nasıl bir dinamizm getirecek?

KoruFlorya marka yaratma odaklı olarak öncelikle bulunduğu konumla konumlandırıldı. Konutların bahçe katından dahi orman ve deniz manzarasına hakim olması, projenin bölgeye sunduğu “ilk”lerden sadece biri. Rezidans sakinlerinin gerek kendilerine özel tasarlanmış sosyal mekanlara gerekse alışveriş merkezine bir asansör mesafede olmaları, sosyalleşme ihtiyaçlarına başarılı bir ahenk katıyor. Alışveriş merkezindeki seçkin markalar, kafe, restoran ve sinemalarla ailenin her bireyine ayrıcalıklı yaşamlar sunuyoruz.

Bulunduğu lokasyonu ve bu lokasyonun özelliklerini anlatır mısınız?

Florya her zaman ve koşulda ekonomik değerini yitirmeyen, sakin ve mütevazı yapısı sayesinde popülaritesini kaybetmeyen bir yerleşim bölgesi, bir cazibe merkezidir. Denizi ve ormanıyla, şehrin merkezinde sayfiye yeri niteliğinde, İstanbul’un en nezih semtlerindendir. Atatürk köşküyle, ormanıyla, plajıyla, sokaklarındaki buram buram hanımeli kokularıyla ve sıcak insanlarıyla özdeşleşmiş tarihi bir semttir. Ayrıca son 20 yıldır inşaat hareketliliğinin hiç bitmediği, sürekli yeni projelerin geliştirildiği bir bölge olarak da dikkat çekiyor. KoruFlorya Atatürk Havalimanı’nın yanı başında, E-5, sahil yolu ve TEM otoyolu alternatifleriyle şehrin kalbinde, toplu ulaşımın bütün olanaklarına yakınlığıyla hayatın aktığı noktada yer alıyor.

Proje İstanbulluların yaşam ve konut zevkleri düşünüldüğünde nasıl bir ihtiyaca yanıt veriyor?

KoruFlorya, “orman, deniz ve aileniz” konseptiyle alışveriş merkeziyle entegre lüks konutlardan oluşan bir proje olarak tasarlandı. Tasarımda projenin ormana, denize ve göle yakınlığından esinlenildi, her detayında “aile rezidans” unsurları düşünüldü. Projemizin yapı elemanları ve mimarisi ünlü İngiliz mimari ofisi Broadway Malyan ve Kraft Mimarlık, malzeme seçimleri ve iç mimari tasarımı da Kreatif Mimarlık tarafından gerçekleştirildi. Özellikle kadınlarla yapılan fokus grup çalışmaları, projenin şekillenmesinde belirleyici oldu. Proje genelinde24 metrekare büyüklüğe kadar tasarlanan mutfaklar, yere kadar uzanan cam cepheler sayesinde hem aydınlık hem de manzara avantajları sunuyor. Salon ve salon balkonuna cumbadan çıkılabilmesi de balkona ve salona servis imkanı sağlıyor. Projemiz genelinde salonlar ortalama45 m2 büyüklükte. Daha geniş salona ihtiyaç duyan aileler için yemek odasının salondan ayrıldığı daire tipleri tasarladık. Bu dairelerde 50 m2’lik salonlara ek olarak yaklaşık 30 m2’lik yemek odaları var. Yine salonlarla ilgili aydınlık ve ferah bir ortam talebine yönelik, tavandan yere panoramik giydirme cephelerle hem doğal ışık miktarını, hem de manzaradan faydalanma oranını artırdık. “Kat bahçesi” uygulamasıyla balkonda bitki-çiçek yetiştirme imkanı da sunuyoruz. KoruFlorya sakinleri, evleri kaçıncı katta olursa olsun yerden17 metre yüksekteki bahçelerinde Florya’nın tüm doğal güzelliklerinin içinde olacaklar. Her biri orman ve deniz manzarasına açılan evlerin teras konforunda, yeşille mavinin benzersiz uyumunu izleyebilecekler. KoruFlorya AVM ise Florya’da moda ve eğlencenin yeni adresi olacak. KoruFlorya sakinleri, ihtiyaç duydukları her şeye bir asansör mesafesinde olacaklar.

Koru Florya Evleri’ni diğer projelerden ayıran farklılıkları neler?

KoruFlorya, 2 kat AVM, 4 kat otopark üzerinde konumlandırılmış 6 katlı konut bloklarından oluşuyor. AVM üzeri yatay blokların oluşu, Türkiye’de bir ilk. 3+1’den 7+2’ye uzanan geniş alternatifli daire tipleriyle toplam 298 konutuyla KoruFlorya, rezidans konforunda ayrıcalıklı bir yaşam sunacak. KoruFlorya’da tek katlı ve dubleks olmak üzere iki farklı konut tipi bulunuyor. Toplam 52 farklı daire tipimiz mevcut. Tek katlı daireler 3+1’den başlayıp 5+1’e kadar gidiyor. Dubleks dairelerimiz de 4+2’den başlıyor, 7+2’ye kadar çıkıyor. Metrekare aralıkları brüt 162 ile440 metrekarearası değişiyor. KoruFlorya, şehrin merkezinde olup metropolden uzak, deniz ve ormanla iç içe benzersiz bir yaşam sunacak. En modern sosyal donatıları ve aktivite alanlarıyla, sakinlerine kaliteli ve sağlıklı bir yaşamın kapılarını sonuna kadar açacak.

Sunduğunuz seçeneklerde evlerin fiyat dağılımı nasıl?

Daire fiyat aralığı 940.000 TL - 4.200.000 TL. Dairelerin m² birim fiyatları ise 4.900 TL ile 10.000 TL aralığında yer alıyor.

Proje konut dışında çevre ve tesis olanakları anlamında tüketiciye ne tür avantajlar sunuyor?

KoruFlorya Aile Rezidans girişindeki geniş lobi alanı, ev sahiplerinin ve misafirlerin karşılandığı, destek hizmetlerinin koordine edildiği merkez olarak planlandı. Lobby kafe, bekleme ve ön karşılama alanı olarak tasarlandı. Konutlara hizmet verecek fitness salonu, çok amaçlı kapalı spor salonu (basketbol, voleybol, tenis), çocuk oyun alanı ve kreş, kapalı yüzme havuzları, SPA ve kişisel bakım alanları, sağlık merkezi ve çok amaçlı stüdyolar bulunuyor. Toplu sosyal aktiviteler için tasarlanmış toplantı salonları, hobi salonları ve bahçeye entegre sosyal tesis alanı yer alıyor. Kafeler, restoranlar, sinema, oyun alanları ve diğer hizmet birimleri KoruFlorya sakinlerine bir asansör mesafesi uzaklıkta…

Evler ne zaman teslim edilecek? Proje tamamen ne zaman bitecek?

KoruFlorya’da evleri Aralık 2013’te teslim edeceğiz.

Koru Florya’da ev sahibi olmak isteyen tüketiciler hangi kanallardan size ulaşabilirler?

Tüketiciler haftanın 7 günü satış ofisimizi ziyaret edebilirler.