ARGE 250


Lenovo gözünü birinciliğe dikti

Turkishtime Dergi

Lenovo, elde ettiği yüzde 12,9’luk pazar payı ile Mart 2012’de sona eren dördüncü çeyreği dünyanın en büyük ikinci kişisel bilgisayar (PC) üreticisi olarak kapattı. Büyümesini yeni stratejilerle sürdürmeye kararlı olan Lenovo, PC pazarındaki birincilik hedefi doğrusunda tüm dünyadaki yapılanmasını ve stratejilerini de gözden geçirerek coğrafi verimlilik, maliyet tasarrufu ve müşteri değeri çerçevesinde, dört yeni bölge oluşturdu.

Türkiye’nin Rusya’ya bağlı olduğu yeni oluşuma göre oluşturulan yeni bölgeler; Çin, Avrupa/Orta Doğu/Afrika (EMEA), Kuzey Amerika ve Asya Pasifik/Latin Amerika (APLA) oldu.

Dünyada yüzde 14 pazar payına ulaşan Lenovo, aynı başarıyı Türkiye’de de sürdürmek için yeniden yapılanıyor. Lenovo Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçı “Lenovo’nun dünya çapındaki başarılı konumunu Türkiye’de de sürdürmek için yeniden yapılanıyoruz, 2012 yılında pazar büyümesinin üstünde bir büyümeyi hedefliyoruz. Hedeflerimizi gerçekleştirmek için Türk tüketicisinin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik olarak iş modelimizi yeniden yapılandırmaya başladık. ” dedi.

2012 yılının Lenovo Türkiye için sürdürülebilir karlılık stratejisi ile birlikte, büyümenin de yaşanacağı bir yıl olacağını vurgulayan Çakmakçı “En yenilikçi ürünlerimizi tüketicilerle buluşturma öncelikli hedeflerimizden biri olacak. Ayrıca kurumsal tabletler ve Think ailesinin yeni ürünleri ile kurumsal pazardaki gücümüzü koruyacağız ve büyüteceğiz.” dedi.