ARGE 250


Medyasoft, Compro ile stratejik işbirliği yaptı

irem sertbaş

Kurumlara yazılım, güvenlik ve eğitim alanında uçtan uca çözümler sunan Medyasoft, sektördeki açılımına bir yenisini daha ekledi. Sektör ve büyüklük gözetmeksizin tüm şirketlerin iş teknolojileri konusunda çözüm ortağı olan Medyasoft, IBM yazılımlarına yönelik proje ve iş geliştirme konularında ComPro ile birlikte çalışacak. IBM'in tüm yazılım distribütörlüğüne sahip olan ve bugüne kadar yazılım alanında önemli projeler geliştiren Medyasoft, IBM’in Türkiye’de premier seviyedeki ilk çözüm ortağı ComPro ile gerçekleştirdiği stratejik işbirliği ile şirketlere yeni nesil çözümler geliştirecek.

“Şirketlere tasarruf, hız ve verimlilik sağlayacağız”

Gerçekleşen işbirliği sayesinde yazılım ve donanım pazarındaki yeni teknolojiler ile daha geniş yelpazede daha avantajlı hizmetleri ComPro güvencesi ile müşterilerine ulaştıracaklarını söyleyen Medyasoft Genel Müdürü İhsan Taşer, “15 yıla yakın süredir müşterilerimize sunduğumuz katma değerli hizmetlerimize yeni dönemde AR-GE ve inovasyon temalarını da ekledik. Altyapı ve bulut uzmanlıklarıyla Türkiye'de önemli işlere imza atan ComPro ile şirketlerin ana gündem maddesini oluşturan bulut bilişim, sistem izleme, performans yönetimi, yedekleme, veri kurtarma, endpoint, mobil cihaz yönetimi, güvenlik çözümlerindeki yetkinliklerimizi üst düzeye çıkarıyoruz. Kamu, savunma sanayi, telekom, havacılık, üretim, demir-çelik, enerji, banka, finans, sağlık, medya ve eğitim sektörlerine özel olarak geliştireceğimiz anahtar teslim projeler ile şirketleri yeni nesil teknolojiye adapte edip büyük tasarruf sağlamalarını, hız ve operasyonel verimlilik kazanmalarını sağlayacağız” dedi.

“Rekabette avantaj sunacağız”

Günümüz iş dünyasında bütün eğilimlerin işin daha hızlı ve verimli yürütülmesini sağlayacak hız ve kapasiteye dayandığını söyleyen ComPro CEO’su Abdurrahman Keklik, Medyasoft ile yapılan işbirliği sayesinde şirketleri, uygun maliyet ve güvenilir hizmet kalitesi sağlayarak ileri teknolojiler ile buluşturacaklarını söyledi. Abdurrahman Keklik, bu işbirliği ile iş ve bilişim teknolojileri altyapı optimizasyonu ve kurumsal içerik yönetimi kapsamında şirketleri “Bilgi Yaşam Çevrimi” yöntemi ile buluşturacaklarına değinerek, “IBM ile Türkiye’de ilk olarak yaptığımız anlaşma sonucu CloudPro adıyla bulut hizmetleri sağlamaya başladık. Bulut hizmetlerimize ek olarak sağlayacağımız yeni nesil çözümler ile şirketler iş sürekliliklerini sekteye uğratmadan kesintisiz çalışacak, operasyon verimliliklerini artıracak, enerji tüketimini azaltacak, karmaşık yapılardan kurtulup rakipleriyle rekabette büyük bir avantaj elde edecekler” açıklamasını yaptı.